Pakartotinis visuotinis AVAKA narių susirinkimas

2024 balandžio 29 d. nesusirinkus kvorumui, (1/2 asociacijos narių), Visuotinis AVAKA narių susirinkimas neįvyko.

 

Pakartotinis visuotinis narių susirinkimas šaukiamas 2024 m. balandžio 30 d. 15:00 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniaus g. 41, Vilniuje.

 

Susirinkimas įvyks nepaisant susirinkusių narių skaičiaus.

 

Jei susirinkime ketinate atstovauti kitą AVAKA narį, balsavimo teisės perleidimo sutartį rasite čia >>>
Sutartį pateikite AVAKA administracijai iki susirinkimo pradžios.
Atstovas gali atstovauti tik vienam jį įgaliojusiam AVAKA organizacijos nariui.

 

Visuotinio narių susirinkimo darbotvarkė:

1. Darbotvarkės ir reglamento tvirtinimas. Balsų skaičiuotojų rinkimas. Sekretoriato rinkimas;

2. Stebėtojų komisijos informacija;

3. Skaidrumo ataskaitos tvirtinimas. Su ataskaita susipažnti galite čia >>>

4. Stebėtojų komisijos rinkimas.

 

2024 m. balandžio 30 d. po susirinkimo organizuojamas tarptautinės internetinės platformos Crew United, skirtos su audiovizualinėmis industrijomis susijusiems profesionalams ir įmonėms, pristatymas.

 

Crew United tai jau 27 metus veikiantis ir 9 kalbomis prieinamas portalas, kuris tapo industrijos tinklaveikos standartu Šiaurės ir Vidurio Europoje. Crew United atstovas Lietuvoje Romanas Matulis pristatys platformos teikiamas paslaugas ir naudas.

 

Kviečiame dalyvauti!

Trylika kine dirbančių moterų pakviestos dalyvauti „Lithuanian Shorts Mentorship“ mentorystės programoje

Rytoj startuoja šeštoji profesinės mentorystės programa kino industrijoje dirbančioms moterims „Lithuanian Shorts Mentorship“. Šiemet į programą atrinkta 13 motyvuotų ugdytinių, kurios per ateinančius aštuonis mėnesius sieks savo užsibrėžtų profesinių tikslų, konsultuosis su industrijos profesionalais, semsis patirties ir užmegs naujus ryšius bei partnerystes. Programą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Šeštajam mentorystės programos sezonui sulaukta beveik trisdešimties paraiškų, iš kurių dalyvauti pakviesta trylika aiškius tikslus išsikėlusių, skirtingų kino sričių atstovių. „Džiaugiamės, kad mentorystės programa išlieka aktuali ir svarbi kine ir televizijoje dirbančioms moterims, kad galime prisidėti ir pastūmėti jas užtikrintai siekti profesinių tikslų. Atrankoje pastebėjome kandidačių troškimą susipažinti su kitomis dalyvėmis, išgirsti jų patirtis ir, be abejo, semtis žinių iš industrijos ekspertų. Džiugina, kad „Lithuanian Shorts Mentorship“ programa būtent ir atliepia šiuos poreikius“, – dalijasi agentūros vadovė Rimantė Daugėlaitė–Cegelskienė.

 

2024 m. „Lithuanian Shorts Mentorship“ mentorystės programoje dalyvauja: aktorės Justina Mykolaitytė, Monika Valkūnaitė ir Indrė Endriukaitė, režisierė, komunikacijos vadovė Goda Januškevičiūtė, gamybos koordinatorė Marija Lenkutytė-Bartoševič, prodiuserės Marta Bagdžiūnaitė ir Milda Buškevičiūtė, režisierė Gabrielė Slapšinskaitė, kino kritikė Silvija Butkutė, animacijos režisierės, animatorės Eva Rodz, Agata Tracevič ir Svetlana Bezuglova, režisierė, scenaristė Elzė Vozbinaitė.

 

Šių metų programos mentoriais ir mentorėmis tapo solidus Lietuvos kino ir televizijos profesionalų būrys: režisieriai Andrius Blaževičius, Aistė Žegulytė, Austėja Urbaitė, režisierė ir scenaristė Marija Kavtaradzė, režisierė, intymumo koordinatorė Irma Pužauskaitė, prodiuserės Justė Michailinaitė, Rūta Jekentaitė, Živilė Gallego, Dagnė Vildžiūnaitė, kino žurnalistė ir programų sudarytoja Dovilė Grigaliūnaitė, scenaristė Gailė Garnelytė ir animacijos režisieriai Gediminas Šiaulys bei Vykintas Labanauskas.

 

Rytoj, balandžio 30-ąją, programos dalyvių ir mentorių laukia atidarymo mokymai, kuriuose mentorystės temų ekspertas Saulius Alksnis („idialogue“) dalinsis savo įžvalgomis, patirtimis ir pagelbės pasiruošti efektyviai išnaudoti visą programos laikotarpį. Vėliau, gegužės–gruodžio mėnesiais programos ugdytinės dalyvaus įvairiose veiklose: be pagrindinio užsiėmimo – individualių konsultacijų su mentoriumi/-e, jų laukia kasmėnesiniai susitikimai su kitomis dalyvėmis, grupinės veiklos seminaruose, mokymuose, susitikimai su kino, kultūros lauko ekspertais, tinklaveikos ir partnerių rengiami industrijos renginiai.

 

Daugiau informacijos apie „Lithuanian Shorts Mentorship 2024“ ugdytines ir mentorius čia.

 

 

Kanų kino festivalio konkursinėje programoje — jaunosios kartos režisierės Eglės Razumaitės trumpametražis filmas „Ootid“ė

Jaunosios kartos režisierės Eglės Razumaitės trumpametražis filmas „Ootidė“ atrinktas į 77-ojo Kanų kino festivalio pagrindinę konkursinę trumpametražių filmų programą. Filmas buvo atrinktas iš beveik 4,5 tūkst. trumpametražių filmų iš viso pasaulio ir kartu su kitais 10 trumpojo kino darbų varžysis dėl prestižinio „Short Film Palme d’or“ prizo. Tai antras kartas Lietuvos kino istorijoje, kuomet lietuviškas trumpametražis filmas patenka į Kanų kino festivalio oficialią konkursinę programą.

 

Filmo „Ootidė“ siužetas nukelia į izoliuotą poilsiavietę, kur dėl mįslingos priežasties Viltė palieka miškais apsuptą vasaros stovyklą, likusios merginos ima kelti skirtingas įvykių versijas, kas nutiko jų draugei. Filme daugiasluoksne kinematografine kalba paliečiamos moteriškumo, tapsmo, susvetimėjimo temos, kurias nuo pirmų akimirkų gaubia ryškiu braižu pasižyminti autorės kuriama stebuklinė atmosfera.

 

Eglė Razumaitė (gim. 1993 Vilniuje) 2016 m. įgijo filosofijos bakalauro laipsnį Vilniaus universitete, 2017 m. buvo alternatyvios edukacijos programos dalyvė ,,Rupert’’ meno centre, o šiais metais įgis vaizdo režisūros magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (vadovai Laurynas Bareiša ir Marija Kavtaradze). Eglė yra Lietuvos kultūros tyrimų instituto, sakralinio meno paveldo skyriaus laborantė, kartu su Vytautu Juozėnu, Brigita Kazlauskaite ir Kipru Dubausku yra nepriklausomos judančio vaizdo studijos ,,Spongė“ įkūrėja. Eglės kūryba balansuoja tarp humanitarinio profilio tyrimų, tarpdisciplininio meno ir kino kūrybos integruojant hibridines kino kalbos formas.

 

Razumaitės anksčiau režisuoti filmai jau buvo rodyti tarptautiniuose kino festivaliuose. Trumpametražis filmas „Užrašai iš pogrindžio“ 2020 m. buvo rodytas Vilnius tarptautiniame kino festivalyje ,,Kino pavasaris”, trumpametražis filmas „Krytis“ – po 2023 m. prisistatymo Klermono-Ferano trumpametražių filmų mugėje buvo rodytas Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje ,,Kino pavasaris”, Rygos tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje, taip pat tais pačiais metais nominuotas „Sidabrinės gervės kiaušinio“ apdovanojimui už geriausią studento darbą.

 

„Plopsas“ – jaunosios kartos kino prodiuserės Linetos Lasiauskaitės įkurta auganti prodiuserinė įmonė, padedanti jauniems režisieriams plėtoti ir realizuoti savo kino idėjas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Filmas „Ootidė“ – antrasis prodiuserės Linetos Lasiauskaitės prodiusuotas trumpametražis filmas, kurio pasaulinė premjera vyks A klasės kino festivalyje. Pirmojo prodiuserės filmo „-15“ (rež. R. Tomaševičius) premjera vyko Karlovy Varų tarptautiniame kino festivalyje (2023 m.).

 

Filmas „Ootidė“ yra bendros gamybos filmas sukurtas kartu su vizualiųjų menų centru Prancūzijoje VIDEOFORMES.

 

Filmo scenarijaus autorė, režisierė ir montažo režisierė Eglė Razumaitė, operatorius Nojus Drąsutis, prodiuserė Lineta Lasiauskaitė, garso režisierė Auksė Jurevičiūtė, kompozitorius Thomas Franz Seber, grafikos dizainerė Šarūnė Nečiūnaitė, ko-prodiuseris Gabriel Soucheyre. Filme vaidina Smiltė Einingė, Auksė Bružaitė, Liepa Paliulytė, Ema Venckutė, Emilija Sabaliauskaitė

AUDIOVIZUALINIŲ KŪRINIŲ REGISTRAVIMAS IKI BALANDŽIO 30 D.

Informuojame, kad AVAKA sukūrė naują AVAKA savitarnos sistemą, kurioje galima registruoti kūrinius, matyti narystės ir paskirstymų informaciją, svarbias asociacijos naujienas, renginius bei kvietimus.

 

Artimiausiu metu AVAKA savitarnos paskyras turintieji gaus prisijungimus prie naujos sistemos. Prisijungti >>>

 

Gavus prisijungimus paskyrų turėtojai kviečiami išbandyti naują sistemą registruojant kūrinius. Atsižvelgiant į pateiktus atsiliepimus, sistema bus tobulinama.

 

Suteikti prisijungimus prie AVAKA savitarnos sistemos naujiems vartotojams prašoma pasirašyti AVAKA savitarnos sutartį. Atsisiųsti >>>

 

TERMINAI:
Registracijas teikti – iki 2024 m. balandžio 30 d.;
Paskirstymas už atgaminimą asmeniniais tikslais (tuščios laikmenos paskirstymas) bus atliktas iki 2024 m. rugpjūčio 30 d.

 

SVARBU:

Svarbu nepraleisti registracijos termino, nes nespėjus užregistruoti kūrinių, atlyginimas už 2023 m. galės būti išmokėtas tik pateikus registracijas, kito paskirstymo metu.

 

Pateiktos registracijos taip pat galios 2023 m. paskirstyme už audiovizualinių kūrinių retransliavimą kabelinių operatorių tinklais.

 

KILUS KLAUSIMŲ, PRAŠOME KREIPTIS į:
Ingą Radzevičiūtę

telefonu: +370 687 69 230
el. p. inga@avaka.lt