Švęsti gyvenimą pagal Vytautą Kernagį – pilnos kišenės konfeti

Naujųjų išvakarėse V. Kernagio gerbėjus kviečiame prisiminti nepamirštamą maestro Vytautą Kernagį.

 

Video klipe, kuriame nusifilmavo maestro dukra Eglė Kernagytė ir jo bičiuliai: žurnalistė Nemira Pumprickaitė ir renginių organizatorius Jogaila Morkūnas, prisimenama daug metų V. Kernagio puoselėta šventinė tradicija.

 

„Tėtis beveik visus koncertus pabaigdavo iš kišenės išsitraukdamas konfeti ir pažerdamas  spalvotus popierėlius sau ant galvos ir į publiką. Dažniausiai tai būdavo dainos „Mūsų dienos kaip šventė“ kulminacija“, – prisimena E. Kernagytė.

 

Apie tai, kad V. Kernagis mokėjo kurti šventę scenoje iki šiol pasakojamos legendos. „Jis buvo daugelio mūsų scenos mokytojas. Taip, kaip jis mokėjo kurti šou, retai kam pavykdavo. Jis nebuvo tik dainininkas ar muzikantas. Jis buvo artistas. Ir, matyt, vienintelis toks Lietuvoje,“ – sako J. Morkūnas.

 

Tais laikais, pasak maestro V. Kernagio dukters Eglės, jos tėtis ne visada gaudavo įsigyti konfeti. „Parduotuvėse jų tiesiog nebūdavo. Atsirasdavo prieš Naujus metus. O tėčio gyvenimas, tai ištisi Nauji metai. Todėl jis pats neretai konfeti pasigamindavo. Tuos spalvotus popierėlius karpydavome visa šeima vakarais. Iki šiol saugau maiše likusius tėčio rankomis iškarpytus spalvotus popieriaus skritulėlius,“ – prisimena maestro dukra.

 

Anot žurnalistės Nemiros Pumprickaitės, V. Kernagis buvo artistas iš didžiosios raidės, kuris liko iki šiol liko nepakeičiamas. „Jam viskas gaudavosi lengva ranka. Tas prisiminimas apie konfeti – dabar liko kaip liudijimas apie žmogų, mokėjusį dūkti scenoje. Ir užkrėsti tuo dūkimu visus. Man be galo pasisekė, kad šiame gyvenime pažinojau V. Kernagį. Kad galėjau matyti kaip jis švenčia gyvenimą“, – sako N. Pumprickaitė.

 

Režisierius Andrius Lekavičius, apie maestro sukūręs dokumentinį filmą „Kernagis“ sako daugelį dalykų sužinojęs apie V. Kernagį tik iš nematytos archyvinės medžiagos, kurią jam patikėjo maestro šeima. Tais atradimais apie visiems gerai žinomą, bet iki galo nepažintą V. Kernagį, režisierius su kino teatro žiūrovais pasidalins jau vasario mėnesį, pristatydamas filmą Lietuvos kino teatruose.

 

Filmo anonsas: https://youtu.be/UHqcDofvBUc

Konfeti istorijos video: https://youtu.be/7jhAI4pSwpA

 

 

 

Filmo „Kernagis“ treileryje – akimirkos iš asmeninio archyvo

Jau kitų metų vasario mėnesį Lietuvos kino teatro žiūrovus pasieks režisieriaus Andriaus Lekavičiaus dokumentinis filmas „Kernagis“.

 

Filmas atskleis vieno garsiausių visų laikų Lietuvos artistų portretą. Tokį, kokį visi atsimena. Tokį, kokį mažai kas pažinojo.

 

Pristatytame filmo treileryje – akimirkos iš maestro gyvenimo, kurios ilgą laiką buvo saugomos šeimos archyvuose. Jo paties ir bičiulių video kamera užfiksuoti nematyti kadrai, kino ir televizijos kulisų fragmentai – kuriuose nepaprastai gerai pažįstamas, nepakeičiamas ir kartu nematytas V. Kernagis.

 

Treileryje skamba ne tik visiems iki skausmo žinomos maestro dainos. Nuskamba ir skausmingos išpažinties fragmentas.

 

„Tėčio gyvenime buvo epizodų, apie kuriuos žinojome, tačiau ir namuose ne visada garsiai kalbėdavome. Tai, kas bus atskleista filme ir mums patiems leis atidžiau patyrinėti paslaptyje likusį tėčio gyvenimą,“ – sako V. Kernagio dukra Eglė Kernagytė.

 

Filmas „Kernagis“. Lietuvos kino teatro žiūrovus pasieks kitų metų vasario mėnesį.

 

Filmą prodiusavo: VšĮ „360 laipsnių filmai“ ir VšĮ „Vytauto Kernagio fondas“

 

Filmo gamybą finansavo: Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Asociacija LATGA.

 

Filmo platintojas Lietuvoje – PASAKA distribution.

 

Filmo treileris: https://www.youtube.com/watch?v=UHqcDofvBUc

 

 

Lietuviško animacinio serialo kūrėjai dovanoja Kalėdinį komiksą

Artėjančių švenčių proga lietuviško animacinio serialo kūrėjai dovanoja komiksą „Kur pradingo Kalėdos“, kurį nemokamai galima parsisiųsti arba žiūrėti internete platformoje Issu. Kuriama lietuviškas animacinis serialas taip pat keičia pavadinimą ir tampa BFF.

 

Trumpinys BFF reiškia geriausi draugai amžinai (angl. best friends forever) ir yra plačiai naudojamas vaikų kalboje. Šis pavadinimas pasirinktas orientuojantis į tarptautinę auditoriją, nes pagal trumpą filmuką „Pieno baras“ kuriamas pirmasis lietuviškas animacinis serialas bus skirtas ne tik Lietuvos publikai. Būsimo serialo herojai taip pat pervadinti: meškinas Mikas tampa Benu, voverė Sonata tampa Frida, o katinas Gabrielius – Fredžiu. Trys draugai kasdien susitinka kavineje „Pieno Baras“, kuri labai primena legendinę Vilniaus senamiesčio kavinę vaikams.

 

Trumpas filmukas  „Pieno baras“ buvo sukurtas 2020-aisiais režisierės Urtės Oettinger, scenaristės Marijos Kavtaradzes ir prodiuserės Agnės Adomėnės iš kompanijos „Art Shot“. Filmuko premjera įvyko festivalyje „Kino pavasaris“, jis taip pat apkeliavo daugybę tarptautinių animacijos festivalių. Būsimame seriale, kaip ir pilotiniame „Pieno bare“, kuriama nerūpestingos vaikystės nuotaika, įpinant vaikams svarbių pamokų – apie savo jausmus ir emocijas, apie draugus ir šeimą, apie kasdienybės iššūkius ir nuotykius.

 

Būtent apie tai ir yra serialo motyvais sukurtas šventinis komiksas „Kur pradingo Kalėdos“ – kaip prieš šventes visi skuba ir neturi laiko svarbiausiems dalykams – pabūti kartu ir pasimėgauti mažais džiaugsmais. Komikso idėjos autorės – Urte Oettinger bei Agnė Adomėnė, teksto autorė – Vaiva Rutkauskaitė, komikso piešinių autorė – Rasa Narkūnaitė. Komiksas prieinamas nemokamai platformoje issu.com https://issuu.com/bffkomiksas/docs/bff_v2_1_

 

Šiuo metu filmukas „Pieno baras“ yra prieinamas lietuviškose internetinėse platformose (zmonescinema.lt, kinofondas.lt , Go3, Telia TV filmų nuomoje, C Gates televizijoje), o serialas pagal šį filmuką – pačiame kūrybos įkarštyje. Animacinio serialo kūrimą remia Lietuvos kino centras (LKC). Pilotinė serija buvo sukurta taip pat remiant LKC bei Vakarų Danijos kino fondo.

Ukrainoje „Infobalt“ padės vietos verslams auginti legalaus turinio vertės suvokimą, skatinti jo plėtrą

Skaitmeninių technologijų asociacija „Infobalt“ su partnerėmis AVAKA ir AGATA pradeda misiją Ukrainoje, kur dalinsis Lietuvos patirtimi intelektinės nuosavybės srityje. Kartu su projekto partnere – Ukrainos pramonininkų ir verslininkų asociacija – padės didinti legalaus skaitmeninio turinio vertės tiek visai ekonomikai, tiek mažiausioms įmonėms suvokimą.

 

Pasak „Infobalt“ direktoriaus Mindaugo Ubarto, pandemijos metu ypač sustiprėjo skaitmeninio turinio paklausa, o kartu augo ir neteisėtai platinamo turinio mastas.

 

„Infobalt“ yra viena iš autorių teisių apsaugos pradininkių Lietuvoje ir nuolat dalyvauja politikos kūrime. Mes vienijame ir įmones, kurios valdo skaitmeninio turinio platformas, sudaro sąlygas jo pateikimui. Iš savo patirties matome, kad vien reguliavimu – draudimu, daug nepasieksi. Reikia sudaryti sąlygas legalų turinį gauti patogiai, padaryti jį lengvai prieinamą, o greta to plėtoti ir jo apsaugą“, – teigia „Infobalt“ vadovas M. Ubartas.

 

„Lietuvos ir Ukrainos draugystė yra galima įvairiomis formomis ir, jei tai galime įgyvendinti stiprinant ir intelektinės nuosavybės apsaugą, tai mes tame matome prasmę ir mielai prie to prisidedame. Tikiu, kad šis bendradarbiavimas – tai graži pradžia, kuri turi potencialo vystytis ir plėstis, įtraukiant ir kitas regiono šalis bei kuriant sąmoningas visuomenes, kurios gerbia ir puoselėja kultūrą ir intelektinį turtą“, – sako AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas.

 

„Intelektinės nuosavybės pažeidimai skaitmeninėje erdvėje nepaiso valstybių sienų. Ši problema yra ypač aktuali visam mūsų regionui, tad kuo geriau su ja kovoti pasiruošę bus mūsų kaimynai, tuo didesnė nauda Lietuvos kūrėjams. Šio projekto metu abiejų šalių atstovai pasidalins savo geriausiomis praktikomis ir tai neabejotinai sustiprins mūsų visų pozicijas mažinant kūrinių piratavimą internete“, – tvirtina AGATA direktorė Agnė Begetė.

 

Iki kitų metų pavasario vidurio „Infobalt“ organizuos bendrus renginius Ukrainoje ir Lietuvoje, kurio metu bus dalinamasi patirtimi su Ukrainos asociacijomis, autorinio turinio kūrėjais, platintojais, paslaugų teikėjais bei institucijomis, veikiančiomis audiovizualinio turinio srityje.

 

Bus pristatomos ir technologijos, padedančios užtikrinti intelektinės nuosavybės apsaugą, efektyvų autorių teisėmis apsaugoto turinio platinimą. Numatoma kartu su vietos partneriais keistis žiniomis ir apie Lietuvos bei Ukrainos audiovizualinio turinio sektorius ir jų potencialą, siekiant atverti verslo galimybes abiejų šalių įmonėms.