Kino ir televizijos moterys kviečiamos teikti paraiškas trečiajam mentorystės programos sezonui

Trečius metus vyksianti profesinės mentorystės programa „Lithuanian Shorts Mentorship“ kviečia kino ir televizijos industrijose dirbančias moteris teikti paraiškas naujam sezonui. Dalyvauti programoje yra raginamos skirtingų kino ir televizijos sričių atstovės, kurios siekia keisti profesinę sritį ar nori pagilinti žinias bei yra motyvuotos mokytis iš patyrusių savo srities žinovų. Programą įgyvendina lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Paraiškos į mentorystės programą priimamos iki kovo 10 d.

 

„Pati įsitikinau, kad mentorystės programa suteikia puikią galimybę jauniems talentams tiesiogiai ir tikslingai gauti informaciją iš profesionalo bei ją pritaikyti praktikoje. Konsultuodamasi su savo mentore režisiere Marija Kavtaradze, gavau daug vertingų praktinių darbo su aktoriais žinių, kurios labai pravertė rengiant naujo mano trumpametražio filmo scenarijų“, – įspūdžiais dalinasi 2020–ųjų metų programos ugdytinė režisierė Laura Tamošiūnaitė.

 

Balandžio–gruodžio mėnesiais vyksiančios „Lithuanian Shorts Mentorship“ programos metu atrinktos dalyvės turės galimybę semtis žinių iš Lietuvos kino ir televizijos industrijos profesionalų. Bent kartą per mėnesį bus rengiami individualūs susitikimai su mentoriais, organizuojamos įvairios grupinės veiklos, asmeninio tobulėjimo mokymai, filmų peržiūros bei paskaitos. Kiekvieno susitikimo metu bus lavinami profesiniai ir asmeniniai įgūdžiai bei stiprinamas žinių bagažas kino bei televizijos srityse.

 

Kasmet programos mentoriais kviečiami tapti Lietuvos kino ir televizijos industrijos ekspertai, turintys didelę motyvaciją dalintis savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Praėjusių sezonų programos mentoriais buvo pasirinkti tokie industrijos profesionalai kaip prodiuseriai Marija Razgutė, Gabija Siurbytė, Agnė Adomėnė, Dagnė Vildžiūnaitė, Živilė Gallego, Rasa Miškinytė ir Lukas Trimonis, režisieriai Gediminas Šiaulys, Jūratė Samulionytė ir Marija Kavtaradzė, scenaristė Birutė Kapustinskaitė, filmų kostiumų dailininkė Fausta Naujalė, festivalio „Kino pavasaris“ komunikacijos skyriaus vadovė Dovilė Raustytė, kino gamybos vadovai Justinas Pocius, Rūta Petronytė, televizijos laidų ir filmų prodiuserė Teresa Rožanovska.

 

Kaip teigia prodiuserė ir aktorė Gabija Siurbytė, „Lithuanian Shorts Mentorship“ yra ne tik proga pasidalinti savo patirtimi ir žiniomis: „Praėjusiais metais mokydama mokiausi ir pati, buvau įkvėpta, jaučiau sielų bendrystę su savo ugdytine. Manau, kad tokia programa labai reikalinga šioje rinkoje – ir nebūtinai žinių pasidalinimui, o būtent dėl to, kad per neformalius pokalbius, susitikimus galime viena kitą įkvėpti ir suteikti daugiau pasitikėjimo savimi.“

 

Šiandien, vasario 24 d., 15 val., „Lithuanian Shorts Mentorship“ organizatoriai kviečia programa besidominčias kandidates dalyvauti virtualioje infosesijoje. Renginio metu programos partneris, karjeros vystymo ir mentorystės temų ekspertas Saulius Alksnis papasakos, kas yra mentorystė, kokie yra jos pagrindiniai principai ir kokią profesinę vertę ji kuria. Taip pat S. Alksnis nubrėš gaires, kaip tinkamai pasirengti  „Lithuanian Shorts Mentorship“ paraiškos pildymui – kaip formuluoti savo motyvaciją, įvardinti profesinius tikslus ir lūkesčius. Infosesija vyks „Lithuanian Shorts“ „Facebook“ paskyroje.

 

Daugiau informacijos apie programą ir kvietimą teikti paraiškas: www.lithuanianshorts.com

 

 

Kvietimas teikti paraiškas COMING SOON pristatymams, INDUSTRY SCREENING peržiūroms ir TALENTŲ LIZDO iniciatyvai

E-MEETING POINT – VILNIUS 2021

Kviečiame teikti paraiškas COMING SOON pristatymams, INDUSTRY SCREENING peržiūroms ir TALENTŲ LIZDO iniciatyvai

 

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad 2021 m. „e-Meeting Point – Vilnius“ (eMPV) vyks virtualiai, balandžio 14–16 d.

 

eMPV – tarptautinis kino industrijos renginys, padedantis atrasti, plėtoti ir remti Europos talentus bei kuriamus debiutinius filmus. Renginys siekia sukurti galimybes bendradarbiauti skirtingiems Europos makroregionams: nuo Baltijos šalių iki Pietryčių Europos, nuo Kaukazo iki Vakarų Europos.

 

Šių metų eMPV apjungs įvairias virtualias iniciatyvas, tokias kaip projektų pristatymai, industrijos profesionalams skirtos peržiūros, individualūs susitikimai ir įkvepiantys renginiai.

 

Kviečiame teikti paraiškas COMING SOON pristatymams, INDUSTRY SCREENING peržiūroms ir TALENTŲ LIZDO iniciatyvai

 

COMING SOON

 

Paraiškos priimamos iki 2021 m. vasario 28 d.

 

Iki 20 projektų iš visos Europos* gamybos ar postprodukcijos etape bus atrinkti dalyvauti COMING SOON sesijoje. Šių projektų atstovai taip pat dalyvaus individualiuose susitikimuose su kino industrijos profesionalais.

 

ATRANKOS KRITERIJAI

 

COMING SOON pristatymams paraiškas teikti gali:

  • debiutiniai režisierių filmai (pirmas ar antras ilgametražis kūrinys);
  • vaidybiniai, dokumentiniai ir animaciniai ilgametražiai filmai;
  • filmų projektai, esantys parengiamajame, filmavimo ar postprodukcijos etape, kuriuos numatoma užbaigti ir pristatyti žiūrovams 2021 m. ar 2022 m. pradžioje.

 

PARAIŠKŲ TEIKIMAS

 

Norėdami pateikti paraišką, turite susikurti profilį ir užpildyti internetinę paraiškos formą šiuo adresu.

 

ATRANKA

 

Tarptautinė atrankos komisija vertins filmų projektų meninę vertę, tarptautinį ir rinkos potencialą.

 

Atrinkti projektai bus paskelbti 2021 m. kovo viduryje.

 

 

INDUSTRY SCREENING

 

Paraiškos priimamos iki 2021 m. vasario 28 d.

 

INDUSTRY SCREENING platformai paraiškas teikti gali Lietuviškų filmų projektai, atrinkti dalyvauti ankstesniuose „Meeting Point – Vilnius“, ir (arba) bendros gamybos bei mažumos bendros gamybos projektai. Tai – speciali platforma, skirta pardavimų agentams, žiniasklaidai, programų sudarytojams ir kino profesionalams.

 

ATRANKOS KRITERIJAI

 

INDUSTRY SCREENING paraiškas teikti gali:

  • vaidybiniai, dokumentiniai ir animaciniai ilgametražiai filmai;
  • filmai, kurių premjeros planuojamos 2021 m. ar 2022 m. pradžiai;
  • paraiškoje galima pateikti filmo galutinį montažą ar juodraštinį variantą, filmo ištrauką.

 

 

PARAIŠKŲ TEIKIMAS

 

Norėdami pateikti paraišką, turite susikurti profilį ir užpildyti internetinę paraiškos formą šiuo adresu.

 

ATRANKA

 

Atrinkti projektai bus paskelbti 2021 m. kovo pabaigoje.

 

TALENTŲ LIZDAS

 

Paraiškos priimamos iki 2021 m. kovo 14 d.

 

Talentų lizdas – tai MPV iniciatyva, siekianti padėti jauniems profesionalams iš Baltijos regiono, Kaukazo valstybių ir buvusių Sovietų Sąjungos šalių, suteikdama jiems galimybę pažinti kino industriją bei užmegzti ryšius.

 

TIKSLINĖ AUDITORIJA

 

Atrankoje dalyvauti kviečiame pradedančiuosius scenaristus, režisierius, prodiuserius ir kino kritikus. Neprivalu būti sukūrus filmą ar publikavus straipsnį. Talentų lizdas siekia padėti jauniems profesionalams užmegzti tarptautinius ryšius, susipažinti su kino industrija ir įvairiais šios srities profesionalais.

 

FORMATAS

 

Į oficialią MPV programą iš kiekvienos dalyvaujančios šalies galimai atrinksime iki trijų jaunų profesionalų, kuriems siūlysime:

 

  • Tarptautinės kino industrijos pristatymą;
  • Greituosius talentų pasimatymus;
  • Pokalbius prie kavos su įtakingais kino industrijos profesionalais;
  • Prieigą prie visų 2021 m. eMPV renginių, įskaitant projektų pristatymus ir diskusijas;
  • Įtraukimą į oficialų MPV katalogą.

 

ATRANKOS KRITERIJAI

 

Dalyvius atrinksime remiantis jų motyvaciniu laišku. Darbo patirtis nebūtina, tačiau privalu domėtis tarptautine kino industrija, būti motyvuotam tapti jos dalimi ir užmegzti naujas pažintis. Dalyvius atrinkti padės nacionaliniai partneriai.

 

PARAIŠKOS FORMA

 

Visą informaciją apie paraiškų teikimą rasite čia.

 

KONTAKTAI

Alessandra Pastore

Industrijos renginio vadovė – MPV

www.meetingpointvilnius.lt

alessandra@kinopavasaris.lt

industry@kinopavasaris.lt

+39 349 144 53 22

 

*COMING SOON DALYVAUTI GALINČIOS ŠALYS

 

Airija,  Albanija, Andora, Armėnija, Austrija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Belgija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Gruzija, Islandija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Juodkalnija, Kazachstanas, Kipras, Kosovas, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Makedonija, Malta, Moldova, Monakas, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Rusija, San Marinas, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Turkija, Ukraina, Vatikanas, Vengrija, Vokietija.

Apdovanoti geriausi pastarųjų metų Lietuvos kino operatoriai

Ryškiausius pastarųjų metų kino operatorių darbus pažymintys Lietuvos kino operatorių asociacijos apdovanojimai „Ąžuolas“ paskelbė 2019 ir 2020 m. nugalėtojus. Dėl koronaviruso pandemijos negalėdami surengti apdovanojimų gyvai, organizatoriai nusprendė pakeisti renginio formatą ir pristatė dvi apvaliojo stalo diskusijas su „Ąžuolų“ ir „Gilių“ nominantais, kurias moderavo kino istorikė dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė ir režisierius Mikas Žukauskas.

 

Geriausio 2019-ųjų metų operatoriaus apdovanojimas įteiktas operatoriui Vytautui Katkui už dokumentinį filmą „Animus Animalis. Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus“ (rež. Aistė Žegulytė). Komisija kūrinį įvertino už vaizdo daugiasluoksniškumą, sukurtą kantriai stebint pasaulį ilgais, ramiais, statiškais kadrais. „Ąžuolui“ taip pat buvo nominuoti operatoriai Laurynas Bareiša („Išgyventi vasarą“, rež. Marija Kavtaradzė) ir Rugilė Barzdžiukaitė („Rūgštus miškas“, rež. R.Barzdžiukaitė).

 

„Ąžuolo“ apdovanojimas už geriausią 2020 m. kino operatoriaus darbą įteiktas Simonui Glinskiui už vaidybinį filmą „Nova Lituania“ (rež. Karolis Kaupinis). Apdovanojimui buvo taip pat nominuoti Denys Lushchik („Nematoma“, rež. Ignas Jonynas), Narvydas Naujalis („Izaokas“, rež. Jurgis Matulevičius) ir Algimantas Mikutėnas („Kita tylos pusė“, rež. Algimantas Puipa).

 

„Kiekvienais metais „Ąžuolų“ komisijai tenka vis sunkesnis uždavinys. Kadangi daugėja stiprių lietuviškų filmų, išskirti iš jų tarpo vieną tapo tikrai nelengva. Taip atsitiko ir šiemet – vietoje 3 filmų nominavome 4, palikti vieną jų „už borto“ pasirodė nesąžininga. Visi jie – „Izaokas“, „Nova Lituania“, „Nematoma“, „Kita tylos pusė“ – savaip vizualiai stiprūs bei paveikūs filmai ir nusipelno būti įvertinti. Vis dėl to „Ąžuolas“ yra tik vienas, todėl už drąsius operatoriaus sprendimus, kurie sukūrė vientisą, įsimintiną filmo pasaulį ir išskirtinę atmosferą, jis šiemet teko Simonui Glinskiui už darbą filme „Nova Lituania“, – apie šių metų apdovanojimus ir nugalėtojus teigė LAC pirmininkas Rytis Kurkulis.

 

Be pagrindinio „Ąžuolo“ apdovanojimo LAC kiekvienais metais išrenka geriausią jaunąjį operatorių. 2019 m. „Gilės“ apdovanojimas įteiktas kino operatoriui Linui Žiūrai už filmą „Siena“ (rež. Silvestras Polinauskas). Komisija jį skyrė už įspūdingą tamsą ir brėkšmą, šviesų ir kontrąstų visumoje atgyjančius daiktus ir erdves. Apdovanojimui taip pat buvo nominuoti Nojus Drąsutis už filmą „Adamah“ (rež. Tadas Šlajus) ir Jevgenijus Tichonovas už filmą „Panspermija“ (rež. Mindaugas Docaitis).

 

Geriausiu 2020 m. jaunuoju operatoriumi tapo Oskaras Abramavičius už vaidybinį trumpametražį filmą „Nukryžiavimas“ (rež. Danielius Minkevičius). Komisijos nariai jį įvertino už apgalvotą ir nuoseklią vizualinę kalbą, padedančią atskleisti filmo temą. „Gilei“ taip pat buvo nominuota kino operatorė Lina Margaitytė už filmą „Pomirtinis gyvenimas“ (rež. Paulius Stankevičius) bei operatorius Rytis Aliukonis už filmą „Špesarto smuklė“ (rež. Vilius Lukošius).

 

Šiemet kitaip atrodo ir skulptoriaus Mariaus Skudžinsko kurtos “Ąžuolo” ir “Gilės” statulėlės. “Džiugu, kad nors ir uždelsus apdovanojimai vis tik įvyko ir buvo pagerbti to nusipelnę kolegos. Taip pat smagu, kad laikui bėgant „sušilo“ ir „Ąžuolo“ bei „Gilės“ statulėlės, kurios dabar ne iš akmens ir metalo, o iš gryno ąžuolo. Svajoju, kad ateis diena, kuomet studentams įteiksim tikrą gilę, o statulėlė „Ąžuolas‘‘ taps tikru ąžuolo sodinuku. Mielai aplankyčiau Jono Griciaus ąžuolą“, – teigė 2019 m. LAC pirmininko pareigas ėjęs Vilius Mačiulskis.

 

Operatorių dėkingumo apdovanojimas šiemet atiteko koloristui Jonui Sunklodui, kuris yra vienas aktyviausių ir seniausiai dirbančių šios srities specialistų. Šis apdovanojimas teikiamas labai glaudžiai su kino operatoriumi susijusioms profesijoms, kurios itin reikšmingai prisideda prie gero operatoriaus darbo. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos operatorinio meno studentai taip pat įteikė  savo prizą, vadinamąjį „Cinema sausage“ – tai stilizuota juostelė, naudojama filmavimo aikštelėje pažymėti pagrindinių aktorių stovėjimo pozicijas. Studentų įsteigtas prizas atiteko „Cineskope Rental“ projektų vadovei Ingridai Badarei, „Cinevera“ projektų vadovui Tadui Mikalauskui, „Kinolab“ vadovui Gediminui Jacikevičiui ir operatoriui Simonui Glinskiui.

 

2019 m. vertinimo komisiją sudarė istorikė dr. L.Kaminskaitė-Jančorienė (komisijos pirmininkė), režisierius Ignas Jonynas bei LAC nariai Eitvydas Doškus, Linas Dabriška ir Simonas Glinskis. 2020 m. kūrinius vertino Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė Mantė Valiūnaitė (komisijos pirmininkė), režisierė Aistė Žegulytė bei LAC nariai Ramūnas Greičius, Rytis Kurkulis ir Julius Sičiūnas.

 

Nuotraukoje: Simonas Glinskis

 

Kino ir televizijos moterys kviečiamos teikti paraiškas trečiajam mentorystės programos sezonui

Trečius metus vyksianti profesinės mentorystės programa „Lithuanian Shorts Mentorship” kviečia kino ir televizijos industrijose dirbančias moteris teikti paraiškas naujam sezonui. Dalyvauti programoje yra raginamos skirtingų kino ir televizijos sričių atstovės, kurios siekia keisti profesinę sritį ar nori pagilinti žinias bei yra motyvuotos mokytis iš patyrusių savo srities žinovų. Programą įgyvendina lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Paraiškos į mentorystės programą priimamos iki kovo 10 d.

 

Balandžio-gruodžio mėnesiais vyksiančios „Lithuanian Shorts Mentorship” programos metu atrinktos dalyvės turės galimybę semtis žinių iš Lietuvos kino ir televizijos industrijos profesionalų. Bent kartą per mėnesį bus rengiami individualūs susitikimai su mentoriais, organizuojamos įvairios grupinės veiklos, asmeninio tobulėjimo mokymai, filmų peržiūros bei paskaitos. Kiekvieno susitikimo metu bus lavinami profesiniai ir asmeniniai įgūdžiai bei stiprinamas žinių bagažas kino bei televizijos srityse.

 

Kasmet programos mentoriais kviečiami tapti Lietuvos kino ir televizijos industrijos profesionalai ir ekspertai, turintys didelę motyvaciją dalintis savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Praėjusių sezonų programos mentoriais buvo pasirinkti tokie industrijos profesionalai kaip prodiuseriai Marija Razgutė, Gabija Siurbytė, Agnė Adomėnė, Dagnė Vildžiūnaitė, Živilė Gallego, Rasa Miškinytė ir Lukas Trimonis, režisieriai Gediminas Šiaulys, Jūratė Samulionytė ir Marija Kavtaradzė, scenaristė Birutė Kapustinskaitė, filmų kostiumų dailininkė Fausta Naujalė, festivalio „Kino pavasaris“ komunikacijos skyriaus vadovė Dovilė Raustytė, kino gamybos vadovai Justinas Pocius, Rūta Petronytė, televizijos laidų ir filmų prodiuserė Teresa Rožanovska.

 

Vasario 24 d., trečiadienį, 15 val. „Lithuanian Shorts Mentorship” organizatoriai kviečia programa besidominčias kandidates dalyvauti virtualioje infosesijoje. Renginio metu programos partneris, karjeros vystymo ir mentorystės temų ekspertas Saulius Alksnis papasakos, kas yra mentorystė, kokie yra jos pagrindiniai principai ir kokią profesinę vertę ji kuria. Taip pat S. Alksnis nubrėš gaires, kaip tinkamai pasirengti  „Lithuanian Shorts Mentorship” paraiškos pildymui – kaip formuluoti savo motyvaciją, įvardinti profesinius tikslus ir lūkesčius. Infosesija vyks „Lithuanian Shorts” Facebook paskyroje.

 

Daugiau informacijos apie programą ir kvietimą teikti paraiškas: www.lithuanianshorts.com