INDIVIDUALIOS STIPENDIJOS FILMŲ IR TELEVIZIJOS SERIALŲ KŪRĖJAMS

Kino centras nuo gegužės 4 d. iki gegužės 22 d. priima paraiškas dėl individualios stipendijos skyrimo.

 

Individuali stipendija skiriama individualiai kino kultūros ar meno kūrėjų kūrybinei raiškai skatinti: filmo scenarijaus pirmajai versijai arba televizijos dramos serialo pirmos serijos scenarijui rašyti.

 

Taip pat stipendija gali būti skiriama vykdyti tyrimus kino ar Lietuvos kino istorijos srityse, rengti straipsnius, mokomąją medžiagą ar kitas įvairių formatų publikacijas.

 

Individualios stipendijos dydis – 600 EUR, stipendija skiriama ne ilgesniam nei 5 mėnesių laikotarpiui ir mokama kas mėnesį.

 

Jeigu gaunamas finansavimas (stipendija) iš Kino centro, nebegalima pretenduoti į kūrybines stipendijas iš Kultūros tarybos autorių teisių ir gretutinių teisių programos. Šis konkursas dar nėra paskelbtas, dėl rengiamų teisinių formalumų.

 

Primename, kad pagal šią priemonę bus galimi tris išmokų dydžiai: 600 Eur/ 1200 Eur/ 1800 Eur.

 

Stipendijų  Fondo dydis – 700 000 Eur. Išmokas galės gauti asmenys, turintys Individualios veiklos pažymėjimus su šiais kodais: 90.01, 90,03, 59,11.

 

Ši priemonė skiriasi nuo kitų tuo, kad nereikalinga sukurti produkto/kūrinio. Tiesiog turi būti patirti nuostoliai dėl COVID-19 ir įrodytos dokumentais negautos pajamos.

 

Daugiau informacijos: čia

VILNIAUS TARPTAUTINIS TRUMPŲJŲ FILMŲ FESTIVALIS KVIEČIA TEIKTI FILMUS KONKURSINĖMS PROGRAMOMS

Keturioliktą kartą vyksiantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis pradeda trumpametražių filmų registraciją į tarptautinę ir nacionalinę konkursines programas. Kino kūrėjai kviečiami teikti vaidybinius, animacinius, dokumentinius ir eksperimentinius filmus iki 30 min. trukmės, kurie išleisti nuo 2019 m. Paraiškas galima teikti iki liepos  31 d.

 

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis yra vienas didžiausių išskirtinai tik trumpametražius filmus rodančių festivalių Baltijos šalyse. Per daugiau nei dešimtmetį festivalis tapo platforma, pristatančia ne tik Europos, bet viso pasaulio naujosios kartos kūrėjų trumpuosius filmus. Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio komanda kasmet žiūrovams kruopščiai atrenka daugiau nei 60 stipriausių per paskutinius du metus sukurtų trumpametražių filmų, kuriuos įvertina tarptautinė žiuri komisija. Taip pat didelis dėmesys skiriamas ir lietuvių kino kūrėjų darbams – festivalio metu žiūrovai turi galimybę pamatyti konkursines naujausių lietuviškų trumpametražių filmų programas. Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis yra vienas iš nedaugelio kino renginių Lietuvoje, kuriame galima pamatyti tokią plačią naujausių trumpametražių filmų programą, atspindinčią šiandienos trumpųjų filmų kūrimo tendencijas.

 

Tradiciškai festivalio metu rengiamos ir specialiosios nekonkursinės filmų programos – Europos ir Lietuvos kino kūrėjų retrospektyvos, kino nakties seansai, žanrinio ir eksperimentinio kino bei filmų vaikams programos. Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio filmai sostinėje rodomi „Skalvijos“ kino centro bei „Pasakos“ kino teatro ekranuose, festivalis taip pat keliauja ir į kitus Lietuvos miestus: Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Ukmergę, Marijampolę.

 

14-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis vyks 2021 m. sausio 14-17 d. Festivalį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kino centras. Daugiau informacijos, kaip registruoti filmus – festivalio tinklapyje www.filmshorts.lt

 

Lietuvos kino centras skirs didesnį finansavimą parengiamųjų ir gamybos darbų projektams

Vyriausybei priėmus sprendimą skirti kino sektoriui papildomą finansavimą siekiant spręsti COVID-19 pandemijos sukeltas problemas, Lietuvos kino centras papildomais 800 000 eurų didina antrajam metų konkursui skiriamas parengiamųjų ir gamybos darbų projektų finansavimo lėšas.

 

Planuojama paskirstyti finansavimo suma pagal filmų rūšis:
– vaidybinių filmų projektams – 700 000 EUR;
– dokumentinių filmų projektams – 350 000 EUR;
– animacinių ir interaktyvių filmų projektams – 150 000 EUR.

 

Kino kūrėjai kviečiami nelaukti termino pabaigos (gegužės 18 d.) ir teikti paraiškas jau dabar!

 

Daugiau informacijos: https://bit.ly/2YglVcd

 

ATLIKTAS KOMPENSACINIO ATLYGINIMO UŽ AUDIOVIZUALINIŲ KŪRINIŲ ATGAMINIMĄ ASMENINIAIS TIKSLAIS PASKIRSTYMAS

Atsižvelgiant į pandemijos situaciją ir kylančius iššūkius kino ir televizijos rinkoje, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA šiais metais ankstina surinkto atlyginimo išmokėjimus.   Informuojame, kad paskirstymas jau atliktas ir jau pradėjome 2019 m. kompensacinio atlyginimo (kitaip dar vadinamo „Tuščios laikmenos atlyginimo“) išmokėjimus kino ir televizijos prodiuseriams.

 

Už 2019 m. AVAKA pirmojo įrašo gamintojams (prodiuseriams) paskirstė 584 709,45 Eur. Džiaugiamės, jog lyginant su 2018 m., paskirstymo suma šiais metais padidėjo net 157 367,80 Eur.

 

Paskirstytas atlyginimas bus išmokėtas per artimiausią savaitę.   Audiovizualinių kūrinių autoriams priklausantis atlyginimas autorius pasieks kiek vėliau, kai bus baigtas proporcinis padalinimas su kita asociacija.

 

Kompensacinį atlyginimą surenka Kultūros ministerijos įgaliota institucija – asociacija AGATA, o AVAKA paskirsto ir išmoka atlyginimą audiovizualinių kūrinių prodiuseriams ir atstovaujamiems autoriams.

 

Kaip ir kiekvienais metais pateikiame Jums išsamią apžvalgą apie surinkto kompensacinio atlyginimo paskirstymo principus, statistiką ir kitus skaičius apžvelgiant rinkos situaciją.

[md_imagebox_full imagebox_title=”Apžvalga” imagebox_description=”” imagebox_overlay_color=”rgba(230, 255, 4, 0.5)” imagebox_button_text=”Plačiau” imagebox_button_url=”https://avaka.lt/wp-content/uploads/2020/04/2019-m.-apzvalga.pdf” imagebox_button_target=”_blank” imagebox_description_control=”” imagebox_background=”6643″]