BALANDŽIO 26 D. ĮVYKO PAKARTOTINIS AVAKA NARIŲ VISUOTINIS SUSIRINKIMAS

Informuojame, kad balandžio 26 d. įvyko pakartotinis AVAKA Visuotinis narių susirinkimas, kuriame buvo patvirtinti šie dokumentai:

  1. Skaidrumo ataskaita (įskaitant Veiklos ir Finansinę ataskaitą) >>>
  2. AVAKA įstatai >>>
  3. Kompensacinio atlyginimo už atgaminimą asmeniniais tikslais paskirstymo taisyklės >>>
  4. Socialinėms-kultūrinėms reikmėms atskaitytų lėšų kaupimo ir paskirstymo tvarka >>>
  5. Specialaus fondo aprašas >>>

PIRMĄJĮ SEZONĄ PRADĖJO PROFESINĖS MENTORYSTĖS PROGRAMA KINO IR TE-LEVIZIJOS MOTERIMS

Vakar prasidėjo pirmasis kino ir televizijos moterų mentorystės programos „Lithuanian Shorts Mentorship“ sezonas. Atidarymo renginyje susirinko tiek pradedančios kino ir TV industrijų atstovės, tiek ir ilgametę patirtį sukaupę, žinomi lietuviško kino profesionalai. Pusmetį truksiančią profesinio tobulėjimo iniciatyvą rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

 

Profesinės mentorystės programai „Lithuanian Shorts Mentorship“ paraiškas pateikė per trisdešimt įvairių kino ir televizijos specialybių atstovių. Pirmajam programos sezonui atrinkta dešimt ugdytinių iš tokių sričių kaip video reklamų gamyba, žurnalistika, scenarijaus rašymas, filmų režisūra ir prodiusavimas, kostiumų dailė. Aktyvus susidomėjimas „Lithuanian Shorts Mentorship“  programa atskleidė didelį karjeros, profesinio tobulėjimo konsultacijų su labiau patyrusiais profesionalais poreikį.

 

„Pasaulyje yra ženkliai per daug nepanaudoto žmonių potencialo įvairiausiose industrijose. Šios liūdnos pasekmės priežastys įvardijamos dvi: beveik 50 proc. dirbančiųjų vargsta bandydami atrasti profesinę aistrą, o kita dalis – atrasta aistra nesidalina su kitais, t.y., sukauptą patirtį ir kompetenciją pasilieka tik sau. Tad vienas iš efektyviausių būdų dalintis patirtimi ir ugdyti talentus – mentorystė.“,- teigia „Lithuanian Shorts Mentorship“ partneris ir lietuviškos mentorystės platformos „idialogue“ įkūrėjas Saulius Alksnis.

 

„Lithuanian Shorts Mentorship“ ugdytinės įvardija šią programą kaip išskirtinę galimybę gauti trūkstamų žinių, patyrinėti mažiau pažįstamas kino industrijos sritis bei įgauti daugiau pasitikėjimo savimi. „Jau turėjau progų įsitikinti, kad dalinimasis patirtimi ir turimomis žiniomis ne tik padeda rasti sprendimus praktinėse situacijose, bet ir buria bendruomenę bei suteikia daugiau drąsos ir motyvacijos naujiems iššūkiams. Būtent to kartais labiausiai pritrūksta tiek asmeniniams tikslams išsikelti, tiek pasiryžti juos pasiekti. To šiuo metu pati labiausiai ir ieškau.“, – lūkesčiais dalinasi viena iš programos dalyvių, pradedančioji prodiuserė Justė Michailinaitė.

 

Gegužės-spalio mėnesiais vyksiančios programos metu atrinktos dalyvės turės individualias konsultacijas su kino ir televizijos industrijos profesionalais: tarptautinio filmų festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytoja, komunikacijos skyriaus vadove Dovile Raustyte, animacijos prodiusere ir Lietuvos animacijos asociacijos steigėja Agne Adomėne, filmų režisiere ir prodiusere Jūrate Samulionyte, prodiuseriais Živile Gallego, Rasa Miškinyte, Luku Trimoniu, Dagne Vildžiūnaite, Teresa Rožanovska, dokumentinio kino režisiere ir prodiusere Giedre Žickyte, filmų kostiumų dailininke Fausta Naujale.

 

Viena iš programos mentorių, animacijos prodiuserė Agnė Adomėnė džiaugiasi galimybe prisijungti prie „Lithuanian Shorts“ iniciatyvos ir yra įsitikinusi, kad tai – labai reikalinga programa,  teikianti abipusę naudą tiek ugdytinei, tiek ir mentoriui – „dalindamiesi patirtimi tobulėjame ir augame visi“. Pasak jos, pačiai tik įžengus į animacijos industriją labai trūko mentoriaus, daug teko mokytis iš savo klaidų. Todėl dabar labai džiaugiasi galėdama dalintis savo patirtimi ir turimomis žiniomis su animacinių filmų įgyvendinimu besidominčia programos ugdytine.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Partneriai – „WIFT. Women in film and television“ bendruomenė Lietuvoje, „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius, sėkmingos karjeros mentorystės platforma „idialogue“.

Į LIETUVOS KINO SALES ATKELIAUJA ,,KINO PAVASARYJE” STARTAVĘS RUSIJOS IR LIETUVOS BENDROS GAMYBOS FILMAS ,,PASAULIO ŠERDIS”

„Tai humanistinis pasakojimas apie kiekviename mūsų slypintį gyvulišką poreikį kam nors priklausyti,” – savo programoje rašė tarptautinio Toronto kino festivalio programos sudarytojai, pristatydami bendrą Lietuvos ir Rusijos gamybos filmą ,,Pasaulio šerdis”, kuris Lietuvos kino sales pasieks šių metų gegužės 10 dieną.

 

Tai  naujausias Lietuvos kino žiūrovams jau gerai pažįstamos scenaristės ir režisierės Natalijos Meshchianinovos (,,Kombinatas ,,Viltis”, ,,Aritmija”, ,,Anos karas”) filmas ,,Pasaulio šerdis”, 2018 m. svarbiausiame Rusijos kino festivalyje ,,Kinotvar” pelnęs geriausio filmo, geriausio aktoriaus ir Rusijos kritikų apdovanojimus. Filmas jau apkeliavo dešimtis tarptautinių kino festivalių, tarp kurių tokie svarbūs kino renginiai kaip San Sebastiano, Roterdamo, Varšuvos, Talino, Toronto, Čikagos, Stokholmo festivaliai.

 

„Natalijos Meshchianinovos filmai – vienas humaniškiausių balsų Rusijoje. Be jokios pretenzijos ar manieringumo ji sukuria pasaulio, kuriame išryškėja esminės žmogaus vertybės, atspindį. Vienas labiausiai sujaudinusių 2018 m. filmų,“  – tokiais žodžiais šių metų ,,Kino pavasaryje” startavusį filmą pristatė festivalio programos sudarytoja M. Valiūnaitė.

Filmas pasakoja apie 25-erių veterinarą Jegorą, gyvenantį atokiame ūkyje, kuriame, pasitelkus prijaukintas lapes, dresuojami medžiokliniai šunys. Suaugusio vyro viduje slypi sužeistas vaikas, kuriam lengviau atrasti ryšį su gyvūnais nei žmonėmis. Po patirtų smurtinių santykių su mama Jegoras tetrokšta rūpintis gyvūnais ir tapti šeimos, kuriai dirba, dalimi. Tačiau gyvūnų teisių aktyvistams sutrikdžius šį saugų mikrokosmosą, Jegoro pasaulis ima trupėti.

 

,,N. Meshchianinova sukūrė stiprų ir įtaigų filmą, artimą magiškajam realizmui. „Pasaulio šerdis“ – tai puiki žmogaus psichikos analizė, tirianti mūsų poreikį priklausyti ir būti priimtais,” rašo vienas svarbiausių tarptautinių kino leidinių ,,Cineuropa”. Tuo neabejoja filmą kūrusi komanda, kurią subūrė viena stipriausių Rusijos kino kompanijų ,,CTB kino kompanija” (,,Antonas čia, šalia”, ,,Aš negrįšiu”, ,,Aritmija” ir t.t.) bei Lietuvos kino kompanija ,,Just a moment” kartu su Dagne Vildžiūnaite, Sauliumi Urbanavičiumi, Jonu Maksvyčiu ir Masim Tuchvatulin.

 

Filmo gamybą Lietuvoje dalinai finansuoja Lietuvos kino centras

KVIEČIAME Į PAKARTOTINĮ AVAKA NARIŲ SUSIRINKIMĄ

Informuojame, kad 2019 m. balandžio 24 d. 11:00 val. šauktas Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA Visuotinis narių susirinkimas neįvyko, nes nesusirinko reikiamas narių skaičius, t.y. nebuvo kvorumo.

 

K V I E Č I A M E į pakartotinį  AVAKA Visuotinį narių susirinkimą 2019 M. BALANDŽIO 26 D. 11:00 val. Lietuvos kinematografininkų sąjungos patalpose Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje.

 

Susirinkimas įvyks nepaisant susirinkusių narių skaičiaus.  

 

Visuotinio narių susirinkimo darbotvarkė:
1) Darbotvarkės ir reglamento tvirtinimas. Balsų skaičiuotojų rinkimas. Sekretoriato rinkimas;
2) Audito ataskaitos pristatymas;
3) Skaidrumo ataskaitos tvirtinimas. Su dokumentais susipažinkite čia >>>
4) Stebėtojų komisijos informacija;
5) Įstatų pataisų tvirtinimas. Su dokumentais susipažinkite čia >>>
6) Kompensacinio atlyginimo už atgaminimą asmeniniais tikslais paskirstymo taisyklių pataisų tvirtinimas. Su dokumentais susipažinkite čia >>> 
7) Socialinėms-kultūrinėms reikmėms atskaitytų lėšų kaupimo ir paskirstymo tvarkos pataisų tvirtinimas. Su dokumentais susipažinkite čia >>>
8) Specialaus fondo aprašo tvirtinimas. Su dokumentais susipažinkite čia >>>

 

Dalyvių registracija: 10:30-11:00 val.

 

Dalyviai, užsiregistravę po nurodyto termino pabaigos, Visuotiniame narių susirinkime dalyvauja be balsavimo teisės.

 

Kviečiame aktyviai dalyvauti!