BALTIJOS ŠALIŲ TRUMPAMETRAŽIŲ FILMŲ KŪRĖJAI KVIEČIAMI Į SCENARIJAUS RAŠYMO REZIDENCIJĄ

Nuo šiandienos lietuviai trumpametražių filmų scenarijų kūrėjai kviečiami teikti paraiškas Baltijos šalių scenarijaus rašymo rezidencijai „Baltic Shorts Residency“. Tai pirmą kartą vyksianti trijų savaičių trukmės programa, skirta stiprinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos trumpametražio kino kūrėjų scenarijų rašymo įgūdžius. Rezidenciją rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, finansuoja — Lietuvos kultūros taryba.

 

Birželio 3-21 dienomis vyksiančios rezidencijos metu atrinktas režisierius ar scenarijaus autorius turės galimybę ruošti trumpametražio filmo scenarijų konsultuojantis su scenarijaus rašymo lektoriumi Wim Vanacker (Prancūzija). Ilgametę patirtį trumpametražio kino industrijoje sukaupęs W. Vanacker yra tarptautinio Kanų kino festivalio konkursinės trumpametražių filmų programos sudarytojas, jaunų Europos kino kūrėjų tinklo „NISI MASA – European Network of Young Cinema“ įkūrėjas, Europos koprodukcijos forumo „European Short Pitch“ vadovas, Vilniuje vykstančio filmų projektų forumo „Baltic Pitching Forum“ partneris, įvairių kino festivalių, mokymų lektorius bei kūrybinių projektų mentorius.

 

„Ši scenarijų tobulinimo programa gimė iš ilgametės trumpametražių filmų projektų organizavimo patirties. Kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos bendras scenarijų rašymo spragas, todėl šios programos pagalba tikimės sudaryti  sąlygas naujų scenarijų rengimo įgūdžių įgijimui“, – teigia rezidencijos organizatorė, lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė.

 

„Baltic Shorts Residency“ vyks unikalioje vietoje – prie Kuršių marių įsikūrusiame Kintų miestelyje, viešosios įstaigos „Kintai Arts“ kuruojamoje tarptautinių menininkų rezidencijų erdvėje. Rezidencijos vieta yra išskirtinė dėl savo istorinės praeities ir kūrybai įkvepiančios gamtos, tai provincijoje įsikūrusi platforma, kuri skatina pažintį su šiuolaikiniu menu už kultūrinių centrų ir didmiesčių ribų.

 

Rezidencijai paraiškas gali teikti Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino kūrėjai, kurie jau yra sukūrę vieną profesionalų trumpo metro kino filmą. Priimami vaidybinių ir animacinių filmų projektai, orientuoti į tarptautinę auditoriją ir kurių trukmė neviršija 30 minučių. Rezidencijoje dalyvaujantis kūrėjas jos pabaigoje turės pateikti scenarijų į „Baltic Pitching Forum“ projektų atranką.

 

Paraiškas „Baltic Shorts Residency“ galima teikti iki balandžio 15 d.

 

Registracijos anketa: https://goo.gl/forms/f0gW6ZsQLESwlBJz2

Dalyvavimo rezidencijoje taisyklės: shorturl.at/nyDF4

DĖMESIO: TERMINAS AV KŪRINIŲ REGISTRACIJAS PATEIKTI IKI KOVO 31 D.

Kaip ir kasmet primename apie terminą pateikti informaciją bei AV kūrinių registracijas, reikalingas kompensacinio atlyginimo už atgaminimą asmeniniais tikslais 2018 m. paskirstymui.

 

AUDIOVIZUALINIAI KŪRINIAI TURI BŪTI UŽREGISTRUOTI:
• Pateikiant AVAKA AV KURINIO REGISTRACIJOS KORTELE.
• Pateikiant Elektroninės AVAKA duomenų bazės naudojimosi sutartį, kurią užpildžius ir pateikus AVAKA`i bus suteikti prisijungimo duomenys REGISTRUOTI AV KŪRINIUS INTERNETU.

 

TERMINAI:
• Registracijas kviečiame teikti iki 2019 m. kovo 31 d.
• Paskirstymas bus atliktas iki 2019 m. liepos 12 d.

 

SVARBU:
• Raginame nepraleisti registracijos termino, kadangi nespėjus užregistruoti kūrinių, atlyginimas už 2018 m. galės būti išmokėtas tik pateikus registracijas, kito paskirstymo metu.
• Pateiktos registracijos taip pat galios 2018 m. paskirstyme už audiovizualinių kūrinių retransliavimą kabelinių operatorių tinklais.

 

KILUS KLAUSIMŲ, PRAŠOME KREIPTIS:
• Telefonu: (+370) 687 69 230
• El. paštu: klausimai dėl registracijos: paskirstymai@avaka.lt; klausimai dėl autorių teisių, sutarčių ir kt: info@avaka.lt.
• Taip pat kviečiame atvykti į AVAKA biurą konsultacijai: adresas Naugarduko g. 3, Vilnius (III aukštas).

IŠDALINTI JAV KINO MENO IR MOKSLO AKADEMIJOS „OSKARAI“

JAV Kino meno ir mokslo akademija 91-us metus vykstančioje apdovanojimų ceremonijoje įteikė „Oskarus“ 2018-ųjų metų geriausiems.

 

Filmai ir jų pelnyti „Oskarai“:

Režisieriaus Peter Farrelly  biografinė drama „Žalioji knyga“:

  • Geriausias 2018 m. filmas
  • Geriausias originalus scenarijus
  • Geriausias antro plano aktorius – Mahershala Ali

 

Meksikiečių režisieriaus Alfonso Cuarano filmas „Roma“ :

  • Geriausias režisierius – Alfonso Cuarón.
  • Geriausias operatoriaus darbas
  • Geriausias filmas užsienio kalba

 

Režisieriaus Bryan Singer biografinė drama apie muzikos grupės „Queen“ lyderį Fredį Merkurį „Bohemijos Rapsodija“:

  • Geriausias garso montažas
  • Geriausi garso efektai
  • Geriausias montažas
  • Geriausias aktorius – Rami Malek

 

Režisieriaus Bradley Cooper muzikinė drama „Taip gimė žvaigždė“:

  • Geriausia daina, speciai sukurta filmui  – „Shallow“. Muzika – Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando, Andrew Wyatt.

 

Režisieriaus Spike Lee filmas apie D. Trumpo valdomą valstybę  „Juodaodis iš Kukluksklano“:

  • Geriausias adaptuotas scenarijus

 

Režisierių Jimmy Chin ir Elizabeth Chai Vasarhelyi filmas apie alpinistą Alex Honnold „Free Solo“:

  • Geriausias dokumentinis filmas

 

Režisierių Bob Persichetti ir Peter Ramsey filmas apie superherojų  „Žmogus- voras: į naująją visatą“: 

  • Geriausias animacinis filmas

 

Su visais „Oskarų“ laureatais susipažinti galite čia >>>

 

Nuotrauka: www.oscars.org

NEMOKAMOS FILMO KŪRIMO DIRBTUVĖS ,,MANO KADRAS” JAUNIMUI

Šią savaitę prasidėjo nemokamos edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės ,,Mano kadras”, kurias organizuoja Rūdiškių kultūros centras. Dirbtuvėse dalyvauja Rūdiškių, Varėnos, Lentvario, Onuškio, Elektrėnų ir Trakų jaunimas nuo 14 iki 22 metų. Dirbtuvių užsiėmimai skirtinguose miestuose ir miesteliuose vyks vieną kartą per savaitę. Užsiėmimus ves dirbtuvių idėjos autorius Antanas Gluskinas, ilgametę kino edukacinių dirbtuvių vadovo patirtį turintis režisierius, šiuo metu gyvenantis Trakų rajone ir norintis pasidalinti savo sukaupta patirtimi su regiono jaunimu.

 

,,Dirbtuvės padės skatinti jaunimo kūrybišką bendradarbiavimą.  Kadangi, gyvename vaizdo kultūros laikais, todėl pasirinkta meno sritis – kinas –  puikiai tinkanti priemonė kritiškai ir kartu savarankiškai vertinti aplinką, kasdienybę ir aktualijas Lietuvoje ir pasaulyje. Dirbtuvės padėtų gerinti betarpiško bendravimo, komunikacinius ir kartu meninius įgūdžius, sudarytų sąlygas išbandyti naujus kūrybos kelius.” – teigia dirbtuvių vadovas Antanas Gluskinas.

 

Dirbtuvių metu vyks ne tik filmų analizavimas bei kūrimas, bet susitikimai su pripažintais Lietuvos kino profesionalais. Jaunimas susitiks su scenarijų autore ir režisiere Egle Vertelyte, montažo režisieriumi Danieliumi Kokanauskiu, prodiusere Jurga Gluskiniene, operatore Kristina Sereikaite, garso režisieriumi Vyčiu Puronu. Visi svečiai, susitiksiantys su jaunimu, yra didžiulę patirtį turintys kino profesionalai, dirbantis tiek su Lietuvos kino kūrėjais, tiek su užsienio, apdovanoti Lietuvos kino apdovanojimais ,,Sidabrinė gervė” bei daugelių kitų tarptautinių kino festivalių prizais.

 

Dirbtuvių metu sukurti trumpo metro vaidybiniai filmai gegužės mėnesio pabaigoje bus viešai pristatyti kiekvieno projekte dalyvaujančio miesto ir miestelio gyventojams mini kino festivalyje. Po filmų peržiūrų, dirbtuvių organizatorius Rūdiškių kultūros centras, padedamas kino profesionalų komisijos, apdovanos tris geriausius filmus. Savo vieną favoritą išrinks ir žiūrovai.

 

Kryptingai ir nuosekliai organizuojamos dirbtuvės truks keturis mėnesius bei supažindins jaunimą su filmo kūrimo užkulisiais, padės suprasti kino kalbą, išmokys “skaityti” kino kadrų citatas ir potekstes, padės suvokti žanrų ir stilių skirtumus bei panašumus, išmokins interpretuoti kino dramaturgiją.

 

Dirbtuvių eigą bei veiklą galima bus stebėti Rūdiškių kultūros centro internetiniame puslapyje – www.rudiskiukc.lt  –  ir Facebook paskyroje.

 

Dalyvavimas dirbtuvėse regiono jaunimui yra nemokamas.

 

Norintys prisijungti prie dirbtuvių, kreipkitės – manokadras2019@gmail.com. Registracijos priimamos tik vasario mėnesį.

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė ir asociacija LATGA, o įgyvendinti padeda partneriai: Trakų kultūros rūmai, Lentvario kultūros rūmai, Elektrėnų kultūros centras, Varėnos kultūros centras.