PASIRODĖ PIRMASIS KRIMINALINIO FILMO „PASMERKTI. KAUNO ROMANAS“ TREILERIS

2019 m. vasario 22 dieną šalies kino teatruose pasirodys kriminalinė juosta „Pasmerkti. Kauno romanas“. Šiandien pristatomas pirmasis treileris, kuris leidžia suprasti, kad tai bus išskirtinė kitų metų kino teatrų naujiena. O žmonių susidomėjimas jau yra begalinis, socialiniuose tinkluose pateikiami šimtai klausimų. Kino kūrėjai atsako į dažniausiai pasikartojančius.

 

Ar šis filmas yra serialo „Pasmerkti“ perkėlimas į kino ekraną?

 

Ne, tai nėra identiška istorija. Tačiau su serialu „Pasmerkti“ šį filmą sieja pamatinis dalykas: jaunystėje padarytos klaidos vejasi visą gyvenimą. Net jei valstybė bandys tave perauklėti – prakeiksmas bus stipresnis. Filmas „Pasmerkti. Kauno romanas“ yra tikrų praeities įvykių atkartojimas šių dienų atmosferiniame lauke, ir nusikaltėliai turi prototipus realiame gyvenime.

 

Ar vaidina serialo „Pasmerkti“ aktoriai?

 

Taip, kriminaliniame filme vaidina Albinas Keleris, Ramūnas Rudokas, Simonas Storpirštis, Artūras Murauskas, Robertas Lenartavičius. Tik jų vaidmenys skiriasi.

 

Apie ką filmo istorija?

 

Tai buvo kiemo chebra. Kaip ir visi vaikai: kas iš geresnių namų, kas iš prastesnių. Vieni – drąsesni, kiti – atsargesni. Ir turėjo jie bjaurų kaimyną, kuriam užkliuvo vaikigalių karveliai, vadinami „vartikliais“. Jis susidorojo su paukščiais, jaunimas karštuoju nusprendė atkeršyti. Nepamatuotas sprendimas lėmė viską, kas gyvenime sekė po to. Jie tapo gauja, kuri taip pat, kaip ir tie vaikystės karveliai „išsivarto“ iš bet kokios situacijos. Jie buvo jauni, stiprūs, įtakingi, nesustabdomi. Nebuvo problemos, kaip uždirbti pinigų – problema buvo, kur ir kaip juos laikyti. Jiems sekėsi viskas, išskyrus meilę. Pasmerkti buvo ir jie, ir jų sutiktos moterys.

 

Ar yra meilės linija?

 

Tai yra kriminalinė drama, ir meilės linija čia – kaip didelė, ryški, pulsuojanti vena. Įdomiausia, kad ta dramatiška meilės istorija filme papasakota remiantis tikrais faktais. Pagrindinį moters vaidmenį atlieka žiūrovų pasiilgta aktorė Agnė Šataitė.

 

Ar yra rezonansinių įvykių?

 

Tikrai taip. Tai ir rezonansinis gaisras, ir rezonansiniai susišaudymai. Bankininkų išsivežami milijonai lagaminuose – irgi labai girdėta, daug ką tiesiogiai palietusi istorija. Kas seka Lietuvos kriminalines kronikas, tas atpažins daug tikrų įvykių.

 

Pagal tikrus įvykius sukurto filmo „Pasmerkti. Kauno romanas“ treilerį galite pamatyti čia >>>

 

KAUNO ROTUŠĖS AIKŠTĖJE – UNIKALUS LIETUVIŠKO KINO SAVAITGALIS

Gruodžio 20-22 dienomis Kauno Rotušės aikštėje veikiantis kalėdinis miestelis svečiams pasiūlys dar vieną unikalią pramogą – žiemos kino teatrą po atviru dangumi. Ekrane, kuris atsiras Rotušės dešiniajame sparne, bus parodyti lietuviški trumpametražiai ir animaciniai filmai. Daugelis jų vienoje ar kitoje kategorijoje pelnė prestižinį „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą.

 

Kauno Kalėdų eglės įžiebimo vakarą aktorius Mantas Stonkus pasidžiaugė su kauniečiais, kad šiuo šventiniu laikotarpiu jie gaus štai tokią nacionalinio kinematografo dovaną – galės pamatyti filmus, kurie įprastai yra rodomi kino festivaliuose ar specifinėse platformose. Viešas jų gyvenimas yra gana trumpas, nors filmai – unikalūs ir net gausiai apdovanoti.

 

Kino teatre po atviru dangumi nebus sėdimų vietų, nes tris valandas žiemos metu praleisti lauke jau yra nemenkas iššūkis. Tačiau trumpametražiai filmai trunka ilgiausiai pusvalandį, todėl žmonės, stabtelėję prie ekrano, gali išvysti ne vieną, bet kelias originalias juostas, sukurtas Lietuvoje.

 

„Tokie kino seansai vyks žiūrovų rotacijos principu. Atėjai – pasižiūrėjai, apėjai kalėdinį miestelį, išgėrei arbatos, grįžai, – pasakojo neįprastus žiemos seansus organizuojančios Lietuvių kino akademijos (LiKA) direktorė Lina Buzelytė. – Pasimėgauti lietuvišku kinu vaikštinėjant po kalėdinį miestelį, bendraujant su draugais ir tiesiog gerai leidžiant vakarus, – išskirtinė pramoga. Juo labiau, kad turime ne tiek ir daug progų pamatyti tuos puikius filmus, kurie buvo peržiūrimi akademijos atrankose, pretendavo į „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą, jį laimėjo.“

 

Kauniečiams bus parodyti metų geriausiais animaciniais filmais „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose pripažinti „Kaukai“ (rež. Gediminas Šiaulys), „Miškas“ (rež. Ignas Meilūnas), „Taip Laima lėmė“ (rež. Jūratė Leikaitė), – už šio filmo kompozitoriaus darbą „gerve“ taip pat buvo apdovanotas Kipras Mašanauskas.

 

Kauno kultūros centro ir LiKA iniciatyva žiūrovai Rotušės aikštės kino seansuose pamatys geriausiais pripažintus trumpametražius vaidybinius filmus: „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (rež. Ernestas Jankauskas), „Nesiseka šiandien“ (rež. Dovilė Šarutytė) ir „Triukšmadarys“ (rež. Karolis Kaupinis), kuriame nusifilmavęs Valentinas Masalskis gavo „gervę“ už geriausią pagrindinį aktoriaus vaidmenį ar „10 priežasčių“ (rež. A. Blaževičius), atnešusį „gervę“ aktoriui Mariui Repšiui.

 

Šį ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį kino ekranas įsižiebs 17 val. Pirmoji seanso valanda bus skirta „Romuvos“ kino teatro sudarytam repertuarui. Kitų dviejų valandų programą sudarė LiKA. „Norime, kad žiūrovai pamatytų kuo įvairesnį lietuvišką trumpametražį kiną. Iš viso trims vakarams paruošėme 18 filmų, kurie nesikartos, todėl kviečiame kauniečius Rotušės aikštėje apsilankyti ne tik šį vakarą, bet ir penktadienį, šeštadienį. Tegul tai bus gražus kino savaitgalis po atviru dangumi. Renginiai vieši ir nemokami“, – kalbėjo L. Buzelytė.

Nuotraukoje: Valentinas Masalskis „Sidabrinės gervės” ceremonijoje

S. LUKOŠEVIČIUS: APIE PERLIPIMĄ PER SAVE IR TIKSLŲ SIEKIMĄ LOS ANDŽELE

2017 m. geriausiu Lietuvos kino operatoriumi pripažintas Saulius Lukoševičius jau ketvirtą mėnesį įgyvendina savo svajonę – studijuoja  Amerikos filmų institute (AFI) Los Andžele, kur kupinos įspūdžių studijos vyksta ypač įtemptu grafiku. Kviečiame ir jus iš arčiau susipažinti su S. Lukoševičiaus gyvenimo tempu Amerikoje.

 

Sauliau, artėja metų pabaiga. Sakykite, kaip vertinate šiuos metus? Kuo Jums buvo jie ypatingi?

 
Šie metai išties man kaip niekad buvo ypatingi, pilni emocijų, iššūkių, perlipimo per save, malonių ir nevisai, netikėtumų, daug gerų žmonių, naujų pažinčių, daug permainų. Metų pradžioje dar intensyviai studijavau anglų kalbą ir nebuvau tikras, kaip viskas pasisuks. Ko gero, anglų kalbos IELTS egzamino išlaikymas reikiamam balui buvo reikšmingiausias įvykis, kuris tiek metų kišo koją dėl dokumentų pridavimo į AFI. V. Ginevičienė – nuostabi dėstytoja, kurios dėka man pagaliau pavyko. Sužinojęs rezultatus, buvau tarsi devintame danguje ir viduje jau tikėjau, kad toliau viskas bus gerai. Po atlikto interviu, skrisdamas iš Los Andželo svarsčiau ir bijojau, kad privalau įstoti, nes plano B nėra. Po keleto mėnesių, kaip ant adatų belaukdamas atsakymo, žiūrėjau filmą „ Eliotas“,  kur kaip tik vyko scena, kada berniukui ateina laiškas, kad jis įstojo į karališkąją baleto mokyklą. Tuo metu patikrinau savo elektroninį paštą, kur jau buvo teigiamas atsakymas. Smagus sutapimas. Vėliau sekė finansiniai iššūkiai, teko verstis per galvą ir iki pat išvykimo nebuvau tikras, ar man pavyks susitvarkyti. Tačiau didelė žmonių pagalba ir dalinė valstybės parama padėjo išvykti svajonės link.

 

Jau kone pusmetį studijuojate Amerikos filmų institute. Kaip vertinate studijas? Kokių specifinių profesinių įgūdžių įgijote?

 

Jeigu tiksliau, čia esu keturis mėnesius, nors atrodo, kad kokie metai prabėgo. Žinojau, kad krūvis didelis, bet viena yra žinoti, kita – patirti pačiam. Keturių metų programa sudėta į du. Viena po kitos seka užduotys, atsiskaitymai. Įpratau ryte išeiti į konservatoriją ir grįžti apie 23 val.. Jeigu užsisėdi iki 00:00 (dažnai nutinka artėjant filmavimams), apsauga išprašo išeiti. Kai prasideda filmavimai, 7-is savaitgalius iš eilės po 3-is dienas praleidžiame aikštelėje po 13 val.. Paskaitų metu didžiulis dėmesys telkiamas į scenarijų, jo įsiskaitymą, analizavimą, istorijos supratimą. Nuo to viskas prasideda galvojant kūrybinius vaizdinius sprendimus. Kiekvienas filmo kadras perteikia emociją ir turi turėti atsakymą, kodėl būtent taip jį šiuo metu pateikiam, kodėl norim, kad žiūrovas jaustųsi taip ir ne kitaip. Tik turint atsakymus į šiuos klausimus galime tinkamai papasakoti istoriją vaizdu. Šis klausimas man nedavė ramybės daug metų, džiaugiuosi pagaliau galėdamas gilintis į tai. Visa programa paremta praktiniu principu. Darai, klysti, mokaisi. Kiekvienas čia esantis tobulėja skirtingai, yra stebimas tavo visas progresas. Dažnai turime susitikimų su naujų filmų autoriais dar prieš filmui išeinant į kino teatrus, deja, dėl didelio paskaitų užimtumo, ne visada pavyksta suderinti.

 

Ar studijos pateisina lūkesčius?

 

Studijos, be abejonės, pateisino mano lūkesčius. Būnant čia, atrodo kiek daug dar nežinau. Juk buvau labai įsigilinęs į dokumentinį kiną, o dabar visas dėmesys tik į vaidybinį. Dabar toks sunkus etapas, kai viską reikia krauti į galvą, o po to žiūrėsim, kaip viskas pasisuks.

 

Kokių ateities planų turite ateinantiems metams?

 

Ateinantiems metams kitokių planų nei AFI nelabai pavyks turėti. Norisi išmokti teisingai planuoti laiką, susidėti prioritetus ir taip susimažinti patiriamą stresą. Taip pat iki vasaros galo dar turiu surasti trūkstamą dalį pinigų sumokėti už studijas. Dėl to, kai turėsime 2 mėnesius atostogų, svarstau apie galimybę praleisti Vilniuje. Norėčiau pafilmuoti kiek galima daugiau, reklamų filmų ir taip prisidurti pinigų studijoms. Nuoširdžiai dėkoju visiems kurie jau prisidėjo ir kurie prisidės.  Visiems linkiu gražių švenčių!

 

Operatorius studijoms gerų žmonių dėka buvo surinkęs $11400, deja, dėl Indiegogo platformos techninių kliūčių, visa parama buvo grąžinta atgal, o naujai sukurta „Gofundme“ platforma surinko, deja, tik pusę reikiamos sumos – $5700, todėl ypatingai šventiniu ir stebuklingu laikotarpiu galime prisidėti kiekvienas paaukojant „Gofundme“ platformoje prie studijų tęsimo >>>  Juk dalintis gerumu – gera!

https://vimeo.com/275045974