KINO KULTŪROS VADYBOS MOKYMAI SOFA VILNIUJE RENGIA PILOTINES DIRBTUVES VIEŠOJO-PRIVATAUS PROJEKTŲ FINANSAVIMO IR INVESTICIJŲ TEMA

Be jau tradicinių dirbtuvių Tbilisyje ir Varšuvoje, kino agentų mokymai SOFA organizuoja trečiąsias dirbtuves Vilniuje. Rugsėjo 11–15 d. atrinkti SOFA alumnai turės galimybę pristatyti savo projektus patyrusiems privatiems investuotojams ir viešųjų Europos kino fondų atstovams. Naujosiose dirbtuvėse SOFA siūlo dalyviams ir jų kultūriniams projektams tiesioginę prieigą prie galimų finansavimo partnerių viešajame bei privačiajame sektoriuose.

 

Kino kultūros vadybos mokykla SOFA – tai mokymai perspektyviems kino profesionalams, kurių metu jie vysto, randa finansavimą ir įgyvendina inovatyvius projektus, skirtus nacionalinei ir tarptautinei auditorijai. Tarptautiniame kontekste ši iniciatyva yra unikali tuo, kad didžiausią dėmesį skiria ne režisieriams ar prodiuseriams, o kino kultūros vadybininkams, agentams ir ambasadoriams iš Vidurio ir Rytų Europos, Vokietijos, Graikijos, Izraelio, Centrinės Azijos bei Kaukazo.

 

Nuo 2013 m. SOFA aktyviai remia projektus, susijusius su Europos kino rinka ir skatinančius nacionalinių kino industrijų struktūrinį vystymąsi. Ši iniciatyva, bendradarbiaudama su patyrusiais kino industrijos profesionalais bei aukščiausio lygio ekspertais, padeda dalyviams visapusiškai išvystyti kuriamų projektų idėjas, pasiruošti finansavimui bei efektyviai jas realizuoti, taip kartu skatindama ir regioninį kino kultūros bei industrijos augimą. Papildoma vertė pilotinių dirbtuvių Vilniuje dalyviams – alternatyvių kultūrinių projektų finansavimo galimybių kino srityje tyrinėjimas. Vilniuje vyksiančios dirbtuvės sukvies SOFA alumnus ir galimus finansavimo partnerius iš viešojo ir privačiojo sektorių.

 

Į dirbtuves buvo atrinkti penki SOFA alumnai, aktyviai veikiantys kino industrijoje: Iris Elezi (Albanija), Miroslav Mogorovic (Serbija), Lizaveta Bobrykava (Baltarusija), Inesa Ivanova (Lietuva) ir Dorina Oarga (Rumunija). „Su naujosiomis pilotinėmis dirbtuvėmis SOFA struktūra pasiekė tris stadijas ir tapo visus metus trunkančiais mokymais“, – sako SOFA mokymų vadovas Nikolajus Nikitinas. „Nuo šiol kasmet rengsime vienas dirbtuves tai pačiai dalyvių grupei apie projektų vystymą Varšuvoje ir vienas apie projektų rinkodarą Tbilisyje, o prie jų prisijungs naujai įkurtos Vilniaus dirbtuvės, atviros visiems SOFA alumnams ir skirtos privačiajam-viešajam finansavimui bei partnerystei. Esame labai laimingi ir dėkingi mūsų pagrindiniams partneriams Lietuvos kino centrui ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijai, kad padėjo mums įgyvendinti šią svajonę! Džiaugiamės, kad dirbtuves galime rengti Vilniuje – vaizdingame mieste su aktyviu kultūriniu gyvenimu būtent šiuo metu, kai Lietuva patiria ekonominį proveržį ir aktyviai dalyvauja kino bei naujųjų medijų srityse.“

 

SOFA dirbtuvių Vilniuje dalyviai turės progą mokytis iš dviejų itin patyrusių ekspertų, kino industrijos profesionalų, „Media Deals“ atstovų Juliane Schulze ir Thierry Baujard. „Media Deals“ organizuoja Europos investuotojų forumus įvairiose Europos šalyse, kurių metu antrepreneriai ir investuotojai gali susitikti ir aptarti investavimo bei partnerystės galimybes.

 

Po dviejų dienų intensyvių mokymų su lektoriais, dalyviai pristatys savo projektų idėjas finansuotojams ir Europos viešųjų fondų atstovams, viešintiems Lietuvoje: Cathrin Frisemo (mentorė, mediatorė, investuotoja iš Švedijos), Eugene Smyth (investicijų vadybininkas, „Dublin BIC VC Funds“, Airija), Veikko Maripuu (įkūrėjas ir vadovaujantysis partneris, „Head Capital“ investicinė grupė, Suomija), Robert Balinski (Tarptautinių santykių departamento vadovas, Lenkijos kino institutas, Lenkija) ir Rolandui Kvietkauskui (direktorius, Lietuvos kino centras, Lietuva).

 

SOFA dirbtuves finansuoja Lietuvos kino centras ir Vokietijos užsienio reikalų ministerija. Renginį palaiko Lietuvos Respublikos kultūros ministrė, Vilniaus Goethe‘s institutas, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada, Vilniaus miesto meras ir Vilniaus kino biuras.

 

Apie SOFA:

Kino kultūros vadybos mokykla SOFA yra dirbtuvių programa, kurios tikslas – nacionalinių kino industrijų ir Europos kino kultūros stiprinimas. SOFA padeda dalyviams vystyti jų idėjas į konkrečius projektus, su kuriais būtų galima dalyvauti finansavimo programose ir galiausiai juos įgyvendinti. Pagrindinis dėmesys čia skiriamas kino kultūros vadybininkams ir agentams, o ne prodiuseriams ir režisieriams – dėl to SOFA programa tarptautinėje kino industrijoje yra unikali.

 

Daugiau informacijos: http://bit.ly/2wpgfxJ

Režisierė Klaudija Matvejevaitė: kino festivaliai padeda kelti sau didesnius tikslus

Šiemet Europos šalių kino forumo „Scanorama“ konkursinei trumpametražių filmų programai „Naujasis Baltijos kinas“ (NBK) pateikti 58 filmai, iš kurių 32 darbai sukurti Lietuvos, 12 – Latvijos, 14 – Estijos jaunųjų kūrėjų. Per artimiausias savaites iš pateiktų filmų atrankos komisija sudarys dvi konkursines programas – viena bus skirta tik lietuviškiems filmams (į ją pateks 5 stipriausi kandidatai), o kita – filmams iš Latvijos ir Estijos (iš viso 6 darbai). Konkursui atrinkti filmai bus rodomi festivalio metu, kur juos vertins tarptautinė konkurso komisija.

 

Pernai absoliučia konkurso nugalėtoja tapo jaunoji režisierė Klaudija Matvejevaitė ir jos filmas „Paskutinė diena“. Šis darbas buvo įvertintas ne tik kaip geriausias lietuvių, bet ir visų Baltijos šalių trumpametražis filmas. Šiemet K. Matvejevaitė NBK konkursui taip pat pateikė naujausią savo kūrinį „Kai perplauksi upę“.

 

Klaudija, tavo filmas „Paskutinė diena“ vis dar keliauja per festivalius, o šiemet konkursui pateikei naują savo filmą. Kaip sekasi padalinti dėmesį savo kūriniams?

 

Man smagu, kad „Paskutinė diena“ keliauja toliau, gyvena savo gyvenimą, bet aš pati tos kelionės neprižiūriu. Tuo rūpinasi kiti žmonės, puikiai išmanantys savo darbą. Jeigu vis dar galvočiau apie seniai pabaigtą filmą, turbūt užsinorėčiau jį perdaryti. Dėmesio tikrai nereikia dalinti, šiuo metu visas mano dėmesys – naujų idėjų ir patirčių paieškai, tikslų siekimui. Iki šiol kūrybos tempą labai griežtai diktavo akademija, tikiuosi jo neprarasti ir pasibaigus studijoms.

 

Papasakok, kaip po NBK apdovanojimų klostėsi „Paskutinės dienos“ gyvenimas?

 

Po „Scanoramos“ filmas Lietuvos kino festivaliuose pelnė publikos apdovanojimą, šiemet kaip geriausias studento darbas buvo įvertintas „Sidabrine gerve“, visai neseniai „Paskutinė diena“ lankėsi Austrijoje vykstančiame Kitzbühelio filmų festivalyje, jei viskas pasitvirtins, rudenį planuojame vykti į Niujorke vykstantį Baltijos šalių kino festivalį, dalyvausime Berlyne vykstančiame lietuviško kino festivalyje „Litauisches Kino goes Berlin“. Šią filmo kelionę per festivalius vertinu kaip svarbų pasiekimą, kuris ir džiugina, ir įpareigoja. Visada įdomu, kaip filmą sutinka kitų šalių žiūrovai – parodyti jį svetur yra kiekvieną kartą kita patirtis.

 

Ką patartum jauniems žmonėms, kurie dar tik svajoja apie savo filmą? Kaip juos padrąsintum?

 

Patarčiau aktyviai dalyvauti festivaliuose, nes tai yra vienintelis būdas susikurti savo kaip kūrėjo reputaciją ir kelti sau didesnius tikslus. Lietuvoje kino rinka nėra didelė, todėl visada verta galvoti plačiau. Mane labai pozityviai nuteikia atsiveriančios naujos galimybės – festivaliai jų atveria žymiai daugiau nei galėtum pasiekti savarankiškai. Iš kitos pusės, svarbu nepradėti daryti filmų vien tik festivaliams. Dauguma jų turi tam tikrą filosofiją, madas, ir kartais pradeda lįsti į galvą mintys, kaip sukurti filmą, kurį pamatytų kuo daugiau žmonių. Bet tai būtų išdavystė ir melas.

 

Ar tenka susidurti su sunkumais dėl savo jauno amžiaus? Juk dirbi su profesionalais, dažnai turinčiais gerokai daugiau profesinės ir gyvenimiškos patirties už tave. Kaip su tuo susidoroji?

 

Taip, mums pasisekė, kad prie mūsų filmų sutiko prisijungti profesionalai, savo srityse daug pasiekę žmonės. Su iššūkiais susidurti tenka, bet dažniausiai iš vyresnių ir labiau patyrusių sulaukiu tik geranoriškų patarimų, pamokų. Kai rinkausi aktorius „Paskutinei dienai“, su aktore Inga Maškarina susitikusios pirmą kartą kalbėjome visai ne apie filmą, o apie gyvenimą, pažįstamų žmonių istorijas. Iškart pajutau tinkamą energetiką ir nesuklydau – dirbti kartu buvo labai įdomu. Aikštelėje dažniausiai pamiršti, kuris daugiau patyręs ar pasiekęs.

 

Kiekvieną kūrėją aplanko mintys, kad kažkas nepavyks arba pavyks ne taip, kaip planavai. Ar tau pažįstamas toks jausmas?

 

Buvo tokia akimirka, kai filmavome „Paskutinę dieną“. Tuomet dirbome trečią pamainą, ruošėmės naujai scenai, ir staiga apėmė žiaurus nuovargis. Tada galvojau: kokią mes čia nesąmonę darom? Su operatore Odeta Riškute išėjome pasivaikščioti, „pravėdinti“ galvų. Pasikalbėjome, patylėjome, apsikabinome ir apsisukusios grįžome. O tada matome: mus pasitinka su gėlėmis, groja muzika, visi nešioja baldus, reguliuoja apšvietimą – aikštelė verda! Apėmė keistas jausmas – procesai vyksta, o tu stovi ir žiūri. Tai buvo vienas geresnių stovėjimų ir žiūrėjimų gyvenime. Aš nebijau emocijų, kurios ne visada būna tik teigiamos. Viskas vyksta etapais ir sudėtingus etapus keičia malonūs.

 

Filmas „Paskutinė diena“ gimė iš Jaroslavo Melniko apysakos „Likimų knyga“, o kas įkvėpė tavo šių metų filmą, kokią istoriją jis pasakoja?

 

Filmas, su kuriuo šiemet pretenduoju į NBK konkursą – mano ir tos pačios operatorės Odetos Riškutės baigiamasis darbas. Tai labai nostalgiška ir graži istorija, taip pat apie šeimą ir joje vykstančius nesusikalbėjimus. Istoriją padiktavo mano šeima, tėvų pasakojimai ir prisiminimai iš vaikystės. Veiksmas vyksta praeityje, todėl turėjome nemažai iššūkių tai atvaizduoti ekrane, bet viską padėjo išpildyti pernai NBK konkurse laimėta finansinė parama.

 

Jubiliejinis, jau dešimtą kartą organizuojamas konkursas šiemet siūlys ne tik išskirtinę programą, bet ir suteiks Lietuvos, Latvijos ir Estijos jauniesiems kūrėjams daugiau galimybių pristatyti savo darbus tarptautinėje erdvėje. „Scanorama“ kartu su dar šešiais Europos kino festivaliais šiais metais įkūrė tarptautinį Europos kino festivalių tinklą „Judantys vaizdai be sienų“ (angl. “Moving Images  – Open Borders“). Tarp svarbiausių tinklo tikslų – naujų Europos kino balsų ir talentų mentorystė.

 

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti iškilmingos festivalio uždarymo ceremonijos metu. Šiemet Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio  8–25 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

 

 

 „Scanorama“  informacija

AVAKA IEŠKO NEREGISTRUOTŲ AV KŪRINIŲ TEISIŲ TURĖTOJŲ

Artėjant atlyginimo už retransliavimą kabelinių operatorių tinklais paskirstymui už 2017 m., Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, skelbia apie neregistruotus audiovizualinius kūrinius.

 

Pateikiamame SĄRAŠE yra TV laidos, serialai, filmai, muzikiniai klipai.

 

Jei sąraše radote audiovizualinį kūrinį, kurio teisių turėtojas esate Jūs, kviečiame kreiptis į AVAKA ir pateikti registraciją Jums patogiausiu būdu.

 

Audiovizualiniai kūriniai gali būti užregistruoti:

 

Audiovizualinių kūrinių kūrėjai kviečiami prisijungti prie asociacijos AVAKA. Narystė nemokama! >>>

 

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime:
El. paštu: paskirstymai@avaka.lt
Telefonu: +370 687 69 230

[md_image_box_slider image_box_slider_hover_link=”https://avaka.lt/wp-content/uploads/2018/08/RETRANSLIAVIMO-NEREGISTRUOTI-KŪRINIAI8102018.pdf” image_box_slider_image=”5057″]

Baltic Pitching Forum extends application deadline

Baltic Pitching Forum 2018 extends call for projects deadline until August 15th. Filmmakers from Estonia, Latvia and Lithuania still have two more weeks to submit their short film projects to the 6th edition of international short film pitching forum “Baltic Pitching Forum”.

 

Baltic Pitching Forum aims to set up a place for short filmmakers situated in the Baltic countries to present their new projects whilst sharing common issues and knowledge, exchanging experiences and good practices, developing artistic ideas and increasing contacts. This year forum will take place in Vilnius, Lithuania on 12-13th of October.

 

The first day of the Forum is dedicated to the pitching training led by film industry professional. In addition, participants will meet the experienced specialists who will be evaluating their projects. Seven international guests from various fields of cinema industry – from sales, festivals, TV, distribution, production and film commissioning – will have a panel discussion. The official list of panel members will be announced in September 2018.

 

Another activity that will be held on the first day is Baltic Pitching Forum alumni case study. Participants of previous editions will tell their success stories and talk about the process of bringing a short film to the world. The second day is aimed to present the selected projects for the international panel and announce the winners. After the presentations, one-to-one meetings between invited film professionals and participants will take place. Most forum activities such as pitching lectures, panel discussion, alumni presentations and projects’ pitching are open to everyone.

 

During the forum one project will receive participant rights at the European short film co-production forum “Euro Connection”, which will be part of the 41st Clermont-Ferrand International Short Film Festival held in France in February 2019. One more project will be awarded with participant rights at the scriptwriting workshop and co-production event “European Short Pitch” by NISI MASA which will take place in 2019.

 

Last year new award was initiated by the Creative Europe Desk Lithuania MEDIA office. A second jury consisted of established Lithuanian producers will be evaluating participants as well. They will select one project that will be given Lithuanian Producers MEDIA Award (1000 €).

 

The forum is organized by the Lithuanian Short Film Agency “Lithuanian Shorts” in association with the Riga International Short Film Festival 2ANNAS (Latvia), Riga International Film Festival (Latvia), Estonian Short Film Center (Estonia) and Tallinn Black Nights Film Festival (Estonia). The project is supported by Lithuanian Film Centre and Creative Europe Desk Lithuania MEDIA office.

 

Application process

Application deadline – 15 August, 2018

Submit your application form here