PASIRAŠYTAS SUSITARIMAS TARP AUTORIŲ TEISES GINANČIŲ ORGANIZACIJŲ IR LIETUVOS RETRANSLIUOTOJŲ

Šiandien, gegužės 30 d.,  asociacijos AVAKA, LATGA, AGATA ir Lietuvos kabelinės televizijos asociacija (LKTA), Lietuvos telekomunikacijų operatorių asociacija (LTOA) pasirašė ilgalaikį – 9 metų susitarimą (licencinę sutartį).

 

Šiuo susitarimu Lietuvos kabelinių televizijų operatoriai per 9 m. sumokės apie 22 mln. eurų, kurie bus paskirstyti teisių turėtojams už kūrinių retransliavimą kabelinių operatorių tinklais.

 

AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas sako: „Sveikinu kolegas ir partnerius, kad po sunkių ir ilgų derybų pasiekėme bendrą rezultatą. O taip pat labai noriu pasidžiaugti, jog šis susitarimas yra ne tik dėl atlyginimo surinkimo mūsų asociacijų atstovaujamiems teisių turėtojams, bet ir sutarimas bendrai veikti rinkoje, siekiant mažinti nelegalaus turinio naudojimo atvejus, mažinti piratavimą ir daromą žalą visai Lietuvos kūrybinei bendruomenei. Manau, kad tai puikus teisių turėtojų ir kūrinių naudojų produktyvaus bendradarbiavimo pavyzdys.“

 

Nuotraukoje: AGATA direktorės pavaduotojas Mindaugas Budvytis, LTOA prezidentas Paulius Živatkauskas, LKTA prezidentė Vaiva Žukienė, LATGA direktorius Jonas Liniauskas, AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas.

ATLIKTAS KOMPENSACINIO ATLYGINIMO UŽ AUDIOVIZUALINIŲ KŪRINIŲ ATGAMINIMĄ ASMENINIAIS TIKSLAIS PASKIRSTYMAS

Informuojame, kad Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA atliko 2017 m. kompensacinio atlyginimo (kitaip dar vadinamo „Tuščios laikmenos atlyginimo“) paskirstymą kino ir televizijos prodiuseriams. Šį atlyginimą surenka Kultūros ministerijos įgaliota institucija – asociacija AGATA, o paskirsto ir išmoka teisių turėtojams asociacija AVAKA. Paskirstytas atlyginimas bus išmokėtas per artimiausias savaites.

 

Audiovizualinių kūrinių autoriams priklausantis atlyginimas autorius pasieks po derybų su kita asociacija.   

 

Remiantis AVAKA surinktais duomenimis, buvo parengta trumpa ir koncentruota apžvalga apie audiovizualinio sektoriaus pastarųjų metų pokyčius bei 2017 m. kompensacinio atlyginimo paskirstymą pirmojo įrašo gamintojams (prodiuseriams).

 

Įdomūs faktai remiantis AVAKA duomenimis:

  • 2017 m. Kino teatruose parodyta 33, 80 % daugiau lietuviškų filmų negu 2016 m.
  • 2017 m. naujai pagamintų filmų sukurta 10,26 % daugiau nei 2016 m.
  • 2017 m. Interneto modulio paskirstyme dalyvavo 34,22% mažiau audiovizualinių kūrinių nei 2016 m.
  • 2017 m. DVD išplatinta 2,5 karto mažiau negu per 2016 metus.

 

Visą apžvalgą skaitykite čia >>>

PRASIDEDA PROJEKTŲ REGISTRACIJA Į 6-ĄJĮ „BALTIC PITCHING FORUM“

6-asis Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų pristatymo forumas „Baltic Pitching Forum“ kviečia trumpametražio kino kūrėjus teikti vaidybinių, animacinių ir hibridinių filmų projektus.

 

„Baltic Pitching Forum“ – dviejų dienų renginys, kurio metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmų kūrėjai turės unikalią galimybę tobulinti įgūdžius ir gilinti žinias, išmokti svarbiausių filmo idėjos pristatymo žingsnių bei būti įvertintiems patyrusių Europos kino profesionalų – tarptautinių televizijų, festivalių, kino gamybos ir platinimo kompanijų bei internetinių VoD platformų atstovų.

 

Pirmąją forumo dieną filmų kūrėjai bus mokomi, kaip tinkamai pristatyti naujo filmo projektą, savo idėjomis sudominti potencialų filmo platintoją ar investuotoją. Patirties dalyviai galės semtis ir iš forumo alumnų, kurie papasakos savo projektų sėkmės istorijas. Antrąją forumo dieną filmų kūrėjai projektus pristatys tarptautinei septynių narių komisijai, kurią sudarys žinomų Europos kino institucijų ir organizacijų atstovai.

 

„Baltic Pitching Forum” renginio nugalėtojus rinks ne tik tarptautinė komisija, bet ir nacionalinė lietuvių prodiuserių žiuri. Pirmoji geriausiems projektams skirs du prizus – galimybę dalyvauti 2019 m. Prancūzijoje vyksiančiame koprodukcijos forume „Euro Connection”, kuris jau 11 metų organizuojamas didžiausio pasaulyje trumpametražių kino filmų festivalio Clermont-Ferrand metu. Antrasis prizas – galimybė 2019 m. dalyvauti tarptautinėse scenarijaus rašymo dirbtuvėse ir koprodukcijos forume „European Short Pitch”. Lietuvių prodiuserių žiuri įteiks trečiąjį prizą – 1000 Eur vertės Lietuvos prodiuserių MEDIA apdovanojimą, įsteigtą „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyriaus iniciatyva. Abiejų komisijų nariai bus skelbiami rugsėjo mėnesį.

 

Forumą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su partneriais – Rygos tarptautiniu trumpametražių filmų festivaliu „2ANNAS“, Rygos tarptautiniu kino festivaliu, „Black Nights“ tarptautiniu filmų festivaliu (Estija) bei Estijos trumpametražių filmų centru.

 

„Baltic Pitching Foum“ renginį finansuoja Lietuvos kino centras ir „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius.

 

 

Registracija:

Registracijos pabaigos terminas – rugpjūčio 1 d.

Anketa ir taisyklės: http://bpf.lt/submit/

 

Registracijos sąlygos:

–                    Registruotis gali režisieriai/prodiuseriai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, sukūrę bent vieną trumpo metro filmą;

–                    Priimami vaidybinių, animacinių ir hibridinių filmų projektai, esantys vystymo stadijoje;

–                    Būsimo filmo trukmė – iki 30 min.;

–                    Projektas orientuotas į tarptautinę auditoriją.

 

Renginio data/vieta: Spalio 12-13 d., 2018, Vilnius 

 

Daugiau informacijos: www.bpf.lt.

 

 

 

 

PASKELBTI LIETUVOS KINO OPERATORIŲ APDOVANOJIMŲ „ĄŽUOLAS 2018“ LAUREATAI

Gegužės 27 d., Šv. Kotrynos bažnyčioje, įvyko 9-ieji Lietuvos kino operatorių asociacijos (LAC) organizuojami apdovanojimai „Ąžuolas“.

 

„Ąžuolas“ už metų geriausią kino operatoriaus darbą atiteko Mindaugui Survilai – už operatoriaus darbą filme „Sengirė“ (rež. Mindaugas Survila). Šis filmas kviečia pažinti Lietuvos girią bei joje slypinčios gamtos ir gyvūnijos grožį.

 

Už kūrybinius gyvenimo pasiekimus įvertintas operatorius, režisierius Arvydas Tarvydas.

 

„Gilė“ už metų geriausią jaunojo kino operatoriaus darbą atiteko Odetai Riškutei – už operatoriaus darbą filme „Paskutinė diena“ (rež. Klaudija Matvejevaitė).  Filmas paliečia mirties temą – filme pasakojama apie šeimą, kurioje kiekvienas išgyvena sūnaus, brolio Igorio mirties laukimą.

 

Vidmantui Kralikauskui įteiktas operatorių dėkingumo prizas.

 

Piniginius prizus nugalėtojams įsteigė Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA.

 

Šiais metais apdovanojimų atrankos komisiją sudarė: kino kritikas Gediminas Kukta, režisierius Andrius Blaževičius, operatoriai Saulius Lukoševičius, Vytautas Katkus ir Kristina Sereikaitė.

 

Nuotrauka: kadras iš filmo Sengirė