„KINO PAVASARIS“ PAVASARĮ PASITINKA 11-OJE MIESTŲ

Kovo 14 d.  kino centre „Vingis“ startuos jau 23-ius metus vykstantis vienas didžiausių kino renginių Lietuvoje „KINO PAVASARIS“, kurio repertuarą sudaro kone 200 kino filmų. Festivalį atidarys parncūzų režisieriaus Xavier Legrand filmas „Sūnaus globa“, o kovo 30 d. festivalį uždarys lietuvių režisieriaus Mindaugo Survilos Lietuvos gamtos lobynus atspindintis filmas „Sengirė“. 

 

Festivalio programoje net 12 lietuvių filmų premjerų, 5 filmai, atkeliavę tiesiai iš Berlyno kino festivalio, 33 dokumentiniai filmai ir dar begalė naujausių filmų iš viso pasaulio, susitikimų su režisieriais, „Meeting Point – Vilnius“  ir daug kitų renginių. Festivalis vyks 11-oje miestų, 31-oje kino salėje.

 

LIETUVIŠKI FILMAI

 

Sengirė / The Ancient Woods / Rež. Mindaugas Survila / Festivalio uždarymo filmas
100 metų kartu / Rež. Edita Kabaraite / Programa „Metų atradimai“

ALDEBRANAS / Rež. Indrė Juškutė / Studentų filmų konkursas
DIENA MAN NE / Rež. Akvilė Žilionytė / Studentų filmų konkursas
GYVATĖ / Rež. Titas Laucius / Studentų filmų konkursas
MANO KAIMYNO PUSBROLIS / Rež. Kotryna Buruckaitė / Studentų filmų konkursas
MONO NO AWARE / Rež. Emilija Juzeliūnaitė / Studentų filmų konkursas
VYTIS / Rež. Jevgenij Tichonov / Studentų filmų konkursas

ANDRIUS / Rež. Algirdas Araminas / Programa „Retrospektyva: XX a. vaikai“
GRAŽUOLĖ/ Rež. Arūnas Žebriūnas / Programa „Retrospektyva: XX a. vaikai“
GYVIEJI DIDVYRIAI / Rež. Arūnas Žebriūnas, Balys Bratkauskas, Vytautas Žalakevičius, Marijonas Giedrys / Programa „Retrospektyva: XX a. vaikai“
PASKUTINĖ ATOSTOGŲ DIENA / Rež. Arūnas Žebriūnas / Programa „Retrospektyva: XX a. vaikai“

 

Nuotraukoje: Algirdas Ramaška, Edvinas Pukšta, Santa Lingevičiūtė.

 

Daugiau informacijos apie festivalį bei repertuarą >>>

 

 

 

 

 

 

DĖMESIO: TERMINAS AV KŪRINIŲ REGISTRACIJAS PATEIKTI IKI KOVO 31 D.

Kaip ir kasmet primename apie terminą pateikti informaciją bei AV kūrinių registracijas, reikalingas kompensacinio atlyginimo už atgaminimą asmeniniais tikslais 2017 m. paskirstymui.

 

AUDIOVIZUALINIAI KŪRINIAI TURI BŪTI UŽREGISTRUOTI:

 

AV kūrinio registracijos kortelę ir AVAKA savitarnos sutartį rasite čia >>>

 

Šis paskirstymas bus atliktas iki 2018 m. liepos 13 d. Registracijas kviečiame teikti iki 2018 m. kovo 31 d. RAGINAME nepraleisti registracijos termino, kadangi nespėjus užregistruoti kūrinių, atlyginimas už 2017 m. galės būti išmokėtas tik pateikus registracijas, kito paskirstymo metu. Pateiktos registracijos taip pat galios 2017 m. paskirstyme už audiovizualinių kūrinių retransliavimą kabelinių operatorių tinklais.

 

Iškilus klausimų, prašome kreiptis:

Telefonu: (+370) 620 52 877 El. paštu: klausimai dėl registracijos: inga@avaka.lt; klausimai dėl autorių teisių, sutarčių ir kt: info@avaka.lt. Taip pat kviečiame atvykti į AVAKA  pasikonsultuoti: adresas Naugarduko g. 3, III a., Vilnius.  

SAVAITGALĮ PASKELBTI 68-OSIOS BERLINALĖS NUGALĖTOJAI

Vasario 24 d. paskelbti 68-osios Berlinalės nugalėtojai.  Pagrindis Auksinio lokio prizas įteiktas rumunų režisierei Adinai Pintilie už daugelį šokiravusį, fizinį intymumą nagrinėjantį filmą „(Ne)liesk manęs“ (angl. „Touch Me Not“).  Režisierei taip pat atiteko prizas už geriausią metų debiuto filmą.  

 

„Sidabrinį lokį“ už geriausią režisieriaus darbą pelnė amerikiečių režisierius Wesas Andersonas ir jo animacinis filmas „Šunų sala“ (angl. „Isle of Dogs“).  

 

Žiuri prizas atiteko lenkų režisierei Malgorzatai Szumowskai už filmą „Veidas“ (angl. „Mug“), kuriame sprendžiama tapatybės ir atskirties problema.  

 

Režisieriaus iš Paragvajaus Marcelo Martinessi debiutinis filmas „Paveldėtojos” (angl. „The Heiresses“) pelnė net 2 apdovanojimus: specialųjį Alfredo Bauerio apdovanojimą, geriausios aktorės įvertinimą (Ana Brun).  

 

Sidabrinis lokys“ įteiktas prancūzui Anthoniui Bajonui už geriausio aktoriaus vaidmenį rež. Cedrico Kahno filme „Malda“ (angl. „The Prayer“).  

 

Geriausio scenarijaus apdovanojimą pelnė meksikiečių režisieriaus Alonso Ruizpalacios filmas „Muziejus“ (angl. „Museum“).   „Sidabrinis lokys“ už meninį indėlį (kostiumų ir dekoracijų dizainą) pelnė režisieriaus Aleksejaus Germano biografinis filmas „Dovlatovas“ (angl. „Dovlatov“).

 

Daugiau informacijos >>>  

 

Nuotrauka: www.berlinale.de

AVAKA KVIEČIA PASIRAŠYTI PETICIJĄ UŽ TEISINGĄ ATLYGINIMĄ KINO IR TELEVIZIJOS KŪRĖJAMS

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA jungiasi prie Europos Audiovizualinių Kūrinių Autorių Asociacijos (SAA) iniciatyvos Europoje už sąžiningą atlyginimo skyrimą audiovizualinių kūrinių autoriams ir kviečia pasirašyti peticiją.  Kaip tik šiuo metu ir Europos Parlamente bei Taryboje svarstomas Autorių teisių direktyvos projektas, kurio tikslas – sudaryti geresnes sąlygas audiovizualinio turinio kūrėjams.

 

 

Teoriškai autoriams yra mokamas atlyginimas už jų scenarijaus rašymą, filmavimą, bei jiems priklausantį atlyginimą už autorių teises bei kūrinio panaudojimą. Tačiau praktikoje kūrėjai dažnai pasirašo sutartis dėl vienkartinio atlyginimo, kuris apima ir darbo laiką, ir perduodamų teisių panaudojimą.

 

Kita opi problema – paplitusi nesąžiningo atsiskaitymo su AV kūrinių kūrėjais praktika, kai autoriai negauna atlyginimo už VOD platformose rodomus filmus ar serialus, nors šių platformų populiarumas ir pajamos nuolatos didėja.

 

“Norint išvengti nesutarimų, svarbu iš anksto kūrėjams pasirašyti sutartis su prodiuseriais apibrėžiant perduodamų teisių ir darbo apimčių ribas. AVAKA mielai padeda, konsultuoja ir tarpininkauja derybose tarp kūrėjų, prodiuserių ir kūrinių naudotojų, kad šalys rastų bendrą sutarimą dėl teisių pasidalinimo ir sąžiningo atlyginimo pasidalinimo ateityje. SAA iniciatyva yra labai svarbi visos Europos mąstu, dėl to kviečiu visus kūrėjus pasirašyti peticiją”, – sako AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas.

 

Europoje įsivyravusi praktika, jog audiovizualinių kūrinių kūrėjams už jų teisių panaudojimą atlyginimą išmoka kolektyvinio administravimo organizacijos. Toks kolektyvinis autorių interesų atstovavimas yra būtinas siekiant užtikrinti kūrėjų ekonominę gerovę bei pagarbą veikiantiems šiame sektoriuje.

 

Europoje veikiantys audiovizualinių kūrinių sektoriaus žmonės kviečiami pasirašyti peticiją dėl teisingo atlyginimo audiovizualinių kūrinių autoriams. Pasirašydami peticiją išreikšite pritarimą, kad vienkartinio atlyginimo praktiką Europoje pakeistų proporcinis atlyginimas už kiekvieną kūrinio panaudojimo atvejį. Peticija >>>

 

AVAKA informacija